Facebook Google+ Twitter

GP Turcji: Kubica najcięższy z czołówki

Robert Kubica wystartuje w dzisiejszym wyścigu F1 najcięższym bolidem spośród maszyn zawodników z pierwszej dziesiątki. Najlżejszym pojedzie Fernando Alonso.

Na torze w Turcji strategia doboru opon jest bardzo ważna. Opony wykonane z miękkiej mieszanki szybko się niszczą. Dodatkowo jedno okrążenie toru w Turcji pochłania dużo paliwa. W tej sytuacji uzasadniona byłaby w wyścigu strategia nawet 3 zjazdów do boksów na dotankowanie i zmianę opon. Wydaje się jednak, że na taką taktykę mógł zdecydować się jedynie Fernando Alonso. Hiszpan ma na pokładzie swojego bolidu zdecydowanie najmniej paliwa i waży jedynie 644,5 kg.

Sebastian Vettel / Fot. http://www.flickr.com/photos/ph-stop/2563926168/sizes/l/Zwycięzca kwalifikacji Sebastian Vettel również pojedzie bardzo lekkim bolidem – zaledwie 649,5 kg. Ta waga pozwoliła Niemcowi wywalczyć pole position. Waga pozostałych zawodników, którzy awansowali do ostatniej części czasówki waha się w przedziale 652,5-660 kg. Wyjątkiem jest Robert Kubica, który jest najcięższym zawodnikiem w pierwszej dziesiątce. Polak wraz z bolidem waży 664 kg. Będzie szansa na wyprzedzenie zawodników znajdujących się bezpośrednio przed nim – Rosberga i Alonso. Obaj będą zjeżdżali na tankowanie wcześniej niż zawodnik BMW Sauber.

Zawodnicy z drugiej części stawki mają znacznie więcej paliwa na pokładach swoich samochodów. Średnio jest to między 670 a 688 kg. Najcięższymi bolidami pojadą Lewis Hamilton i Sebastian Bourdeais. Bolid mistrza świata waży aż 696,5 kg. Czy oznacza to, że zdecydują się oni na strategię tylko jednego zjazdu do boksów? W to należy wątpić. Miękka mieszanka zużywa się na tym torze zbyt szybko aby mogła wystarczyć na przejechanie ponad 25 okrążeń.

Dla Kubicy ważne jest to, że za jego plecami pojadą zawodnicy ze znacznie większym ładunkiem paliwa co powinno pozwolić mu na utrzymanie swojej pozycji po starcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.