Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7939 miejsce

GP w Hakubie: Polscy skoczkowie nadal nie zawodzą!

Letnie GP w japońskiej Hakubie potoczyło się znakomicie - dwóch Polaków zajęło czołowe miejsca, a cała rywalizacja przebiegła bez przeszkód dzięki dobrym warunkom pogodowym.

 / Fot. Patrycja PrzychodzkaChoć Adam Małysz nie zaszczycił gospodarzy swoją obecnością, to i tak nasi skoczkowie zgotowali nam należyte emocje. Konkurs wygrał Kamil Stoch (129,5m; 130,5m), który był wprost nie do pokonania. Nie przeskoczył go prezentujący świetną formę - Dawid Kubacki (129 m; 128,5 m). Musiał on zadowolić się 2. miejscem.

Natomiast na najniższym stopniu podium było dane stanąć Japończykowi - Yumoto. Nie błysnął Daiki Ito - lider letniego GP. Uplasował się on dopiero na 4. pozycji, tym samym dając jeszcze Małyszowi szansę na zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej.

Pozostali z naszych rodaków nie przynieśli nam wstydu - Rafał Śliż był 6., Stefan Hula - 12., a Maciej Kot zarezerwował dla siebie 13. lokatę.

Prawda jest taka, iż wielu czołowych zawodników w Hakubie nie startowało, ale nie zmienia to faktu, iż kształtują się nam kolejne talenty, być może godni następcy wielkiego Adama. Oby taką historię zgotował nam w przyszłości los. Na razie jednak poczekajmy cierpliwie do kolejnych zawodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.