GP Węgier: Wygrana Kovalainena, dramat Massy, punkt Kubicy!

W Grand Prix Węgier zwyciężył Heikki Kovalainen. Strasznego pecha miał Felipe Massa, który zajmował 1. lokatę, jednak na 3 okrążenia przed końcem, w samochodzie Brazylijczyka zawiódł silnik. Robert Kubica zajął 8. pozycję.

Pali się silnik w bolidzie Felipe Massy podczas Grand Prix Węgier. / Fot. EPA/PAP LASZLO BELICZAYRobert Kubica już na starcie stracił jedną pozycję na rzecz Timo Glocka. Polak bronił się bowiem przed atakiem mistrza świata - Kimiego Raikkonena. Świetnie wystartował natomiast Felipe Massa, który wyprzedził zawodników McLarena i znalazł się na pierwszym miejscu, regularnie utrzymując przewagę nad Lewisem Hamiltonem.

Robert Kubica zajmował 5. lokatę. Podczas tankowania została podjęta dość kontrowersyjna decyzja o nie zmienieniu Polakowi opon. Po wyjechaniu z pit stopu, Kubica znalazł się na 10. pozycji i nie był w stanie odrobić strat czasowych. Jak się okazało zespół BMW Sauber nie wybrał dobrej taktyki i po tankowaniu Raikkonena i Alonso, Robert nie zdołał znaleźć się przed swoimi rywalami.
Po tym ja do boksu zjechał do David Coulthard, Polak znalazł się na 9. pozycji.

29 okrążeń przed końcem, wielkiego pecha miał zajmujący 2. lokatę - Lewis Hamilton, w który przebił oponę w swoim bolidzie. Anglik zjechał do boksu jednak wyjechał na 11. pozycji.

Dopiero po 2. tankowaniu, Robert Kubica wyjechał z boksu z kompletem opon z miękkiej mieszanki. Polak znalazł się na 10. miejscu. Na 10 okrążeń przed końcem, Kubica jechał na 9. pozycji i wydawało się, że Polak nie zdobędzie nawet jednego punktu. Prowadzący w całym wyścigu Felipe Massa, na 3 okrążenia przed końcem miał jednak strasznego pecha, gdyż w jego samochodzie zawiódł silnik. Polak przeskoczył, więc na 8., punktowaną lokatę.

Zwycięstwo odniósł Fin - Heikki Kovalainen, natomiast drugie miejsce zajął Timo Glock. Na ostatnim stopniu podium stanął Kimi Raikkonen. Słaby występ zanotował kolega z zespołu Roberta Kubicy - Nick Heidfeld, który był 10. Oprócz Massy, wyścigu nie ukończyli Adrian Sutil oraz Sebastian Vettel.