Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7838 miejsce

Gra Assassin's Creed: Unity przekłamuje historię? Francuski europoseł mówi o spisku kapitalistów

Lewicowy eurodeputowany nazwał "spiskiem kapitalistów" najnowszą grę "Assassin's Creed: Unity". Chodzi mu o sposób przedstawienia Maximiliena Robespierre'a, który w grze jest krwawym tyranem.

 / Fot. materiały prasoweEuroposeł i były kandydat na prezydenta Francji, Jean-Luc Melenchon, nie zostawia suchej nitki na grze "Assassin's Creed: Unity", której fabuła została osadzona w czasach rewolucji francuskiej. Polityk mówi o propagandzie. Jego zdaniem Robespierre to człowiek, który "był wyzwolicielem, sportretowany został jako potwór" - czytamy w serwisie wyborcza.pl.

"Nienawidzę tego brudnego świata, który nie jest niczym więcej niż padliną, którą żywią się ludzie. Chcę zabić tylu ludzi, ilu zdołam. Moja krucjata zaczyna się tu i teraz" - mówi Robespierre w najnowszej produkcji Ubisoftu. Sposób jego przedstawienia ma zresztą potwierdzenie w statystykach. W latach 1793-1794 Maximilien de Robespierre odpowiadał za około 40 tys. egzekucji, co czyni z niego raczej krwawego tyrana, a nie jak chce francuska lewica "ojca demokracji".

Czytaj także: Masz smartfon z Androidem? Uważaj na podejrzane SMS-y


Melenchon formułuje ostre zarzuty. Według niego gra to spisek kapitalistów. "Obrażają nas, aby zniszczyć to, co sprawia, że francuski naród trzyma się razem. To pisanie historii na nowo. Po to, aby gloryfikować tych, którzy przegrali, i zniszczyć wizerunek Republiki" - mówi polityk.

Producenci gry przypominają, ze ich dzieło nie jest lekcją historii. A polityczni oponenci Melenchona kpią, że równie dobrze można prowadzić debatę o sposobie przedstawienia Stanów Zjednoczonych w filmie Nolana "Batman. Początek".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.