Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26431 miejsce

"Gra dla Polski jest dla mnie bardzo ważna". Wywiad z Arkadiuszem Madeńskim

Reprezentant Polski, rocznik 1996 oraz zawodnik klubu sportowego Delta Warszawa, w wywiadzie dla Wiadomości24 opowiada o swoich występach w reprezentacji Polski, testach w klubach zagranicznych i przygotowaniu do sezonu.

Arkadiusz Madeński w barwach K.S. Delty Warszawa / Fot. Krzysztof TrzeciakowskiGościem mojego wywiadu jest Arkadiusz Madeński. Urodzony w 1996 roku, reprezentant Polski, kapitan drużyny w klubie sportowym Delta Warszawa oraz jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy swojego rocznika.

Krzysztof Trzeciakowski - Spotykamy się na ostatnim treningu przed Twoim kolejnym wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski. Zaskoczyło Cię to powołanie?
Arkadiusz Madeński - Wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski to dla mnie ogromne wyróżnienie, które potwierdza moją ciężką pracę na treningach. Powołanie było dla mnie miłym zaskoczeniem. Na ostatnim zgrupowaniu trener przeprowadził ze mną indywidualną rozmowę, z której dowiedziałem się, że muszę zagrać bardzo dobry mecz z KS Piaseczno, aby dostać się na kolejną konsultację. Kiedy zobaczyłem powołanie domyśliłem się, że mój występ z Piasecznem musiał być dobry.

Obecnie występujesz z podobną intensywnością meczową, jak zawodowi piłkarze w europejskich ligach. Jak znosisz obciążenie z tym związane?
Czuję lekkie zmęczenie, jednak jest to normalne. Jestem bardzo dobrze przygotowany, ale uważam że moja optymalna dyspozycja dopiero nadchodzi.

Arkadiusz Madeński na testach w Karpatach Lwów. / Fot. Krzysztof TrzeciakowskiByłeś razem z Deltą Warszawa na dwóch obozach przygotowawczych, zatem Twoje przygotowanie fizyczne jest na pewno na bardzo wysokim poziomie. Słyszałem, że trener kadry Polski również to podkreślił. Jakie są twoje odczucia w tym temacie?
Oba obozy z Deltą nie należały do najlżejszych, jednak były bardzo ważne. Uważam że bardzo dobrze zrealizowałem program nakreślony przez trenera Gmurka, co dało mi odpowiednie przygotowanie do rundy rewanżowej. Podczas pobytu na kadrze, trenując z najlepszymi zawodnikami w Polsce widziałem, że w niczym od nikogo nie odstawałem.

Cofnijmy się jeszcze do początku marca. Wtedy właśnie byłeś na testach w ukraińskim klubie Karpaty Lwów. Jak oceniasz swój występ?
Dwa treningi, które odbyłem z moimi rówieśnikami zespołu Karpaty Lwów uznaję za bardzo udane. Uważam, iż na tle jednych z najlepszych zawodników w całej Ukrainie zaprezentowałem się bardzo korzystnie i przede wszystkim konkurencyjnie.

Dyrektor sportowy K.S. Delty Warszawa Pan Sebastian Gmurek, powiedział mi, że dyrektor sportowy Karpat bardzo Cię pochwalił. Jest to super prognostyk przed Twoją dalszą karierą.
Bardzo cieszę się , że moją grę doceniają ludzie związani ze sportem, czy trenerzy z zagranicy. Moim marzeniem jest grać w znanym klubie takim jakim są Karpaty. Gra dla takiego zespołu byłaby dla mnie dużym wyróżnieniem i swego rodzaju spełnieniem.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.