Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23472 miejsce

"Gra dla Polski jest dla mnie bardzo ważna". Wywiad z Arkadiuszem Madeńskim

Reprezentant Polski, rocznik 1996 oraz zawodnik klubu sportowego Delta Warszawa, w wywiadzie dla Wiadomości24 opowiada o swoich występach w reprezentacji Polski, testach w klubach zagranicznych i przygotowaniu do sezonu.


Arkadiusz Madeński w barwach K.S. Delty Warszawa. / Fot. Krzysztof TrzeciakowskiPo Twoim powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski, wraz z K.S. Deltą Warszawa jedziecie na kolejne testy, tym razem do najlepszej akademii w północnej Austrii - St. Poelten. Cieszysz się z kolejnej możliwości sprawdzenia siebie na tle najlepszych młodych zawodników z europejskiego kraju?
Oczywiście, bardzo się cieszę, że Delta stwarza mi możliwość testów w europejskich klubach. Podczas najbliższego wyjazdu do Austrii po raz kolejny będę mógł rywalizować z zawodnikami bardzo dobrego zespołu zagranicznego. Będzie to dla mnie kolejna próba moich możliwości i sprawdzenia, jak wyglądam na tle rówieśników z Austrii.

Wiadomo, że w Twoim wieku sam sukces nie jest najważniejszy. Najważniejszy jest odpowiedni rozwój, który w nieumiejętny sposób, często spotykany w Polsce, może zostać zahamowany. Jak oceniasz swój postęp w ostatnim czasie?
Na szczęście w moim klubie pracują odpowiedni specjaliści, którzy kontrolują cały czas mój rozwój oraz nie dopuszczają do mojej nadmiernej eksploatacji. Cieszę się, ponieważ czuję, że po ostatnim okresie ciężkich treningów zrobiłem ogromny postęp pod względem szybkościowym. Ten element bardzo pomaga mi w walce “1 na 1”, którą często podejmuję. Obecnie na boisku czuję się bardzo pewnie, w czym napewno pomogło mi powołanie do reprezentacji Polski. Moim marzeniem jest grać jak Xavi i myślę, że jestem na dobrej drodze aby to osiągnąć.

Arkadiusz Madeński na testach w Karpatach Lwów, udzielający wywiadu telewizji TVN Warszawa. / Fot. Krzysztof TrzeciakowskiWróćmy do Twoich występów w reprezentacji Polski. Wiadomo, że każdy młody piłkarz w naszym kraju marzy o występie w kadrze. Gra w koszulce z orzełkiem na piersi jest napewno dużym obciążeniem psychicznym. Jak to wygląda w twoim przypadku?
Przed każdym meczem w reprezentacji Polski, czuję lekki stres, jednak koledzy z zespołu pomagają mi sobie z tym radzić. Wychodząc na boisko w koszulce z godłem naszego kraju, czuję się wyróżniony i chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Gra dla reprezentacji Polski jest dla mnie bardzo ważna.

Na najbliższym zgrupowaniu zmierzycie się z drużynami SMS Łódź oraz z Mazovią Tomaszów Mazowiecki (oba zespoły z rocznika 1994). Jak oceniasz swoje szanse na występ w obu spotkaniach?
O tym kto wystąpi w meczach wie sam trener. Ja będę robił wszystko, aby w obu spotkaniach zagrać od pierwszej minuty.

Miejmy zatem nadzieję, że tak się stanie i może niedługo będziesz prawdziwym następcą Kazimierza Deyny w reprezentacji Polski. Dziękuję za rozmowę.
Nie chciałbym być drugim Kazimierzem Deyną, a pierwszym Arkadiuszem Madeńskim. Dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.