Facebook Google+ Twitter

Gra Niemiec to nowa piłkarska jakość

Jeszcze przed półfinałami tego mundialu - czapki z głów przed piłkarzami Niemiec.

Nie jest to pierwszy wielki mecz niemieckiej drużyny, nie jest to pierwsza impreza w której Niemcy zdecydowanie górują nad rywalami, a mimo to odważę się zaryzykować twierdzenie, że
niemieccy piłkarze w tych mistrzostwach otworzyli nową kartę w historii piłki nożnej. Już dawno mówiło się przy okazji piłkarskich batalii,że wszyscy grają a i tak wygrywają Niemcy. Styl w jakim wygrywali z Australią, Anglią i w ćwierćfinale z Argentyną trudno nazwać inaczej niż - dominacja absolutna. To co pokazali oni w Afryce to nowa piłkarska jakość.

Nazwałbym to zjawisko - "piłkarską kulturą Niemców". Polega to na tym, że Niemcy w piłkę grają
dobrze albo bardzo dobrze, że nie przegrywają z byle kim, że nie tracą głupich - frajerskich
bramek, że wykorzystują do maksimum sytuacje strzeleckie (w meczu z Argentyną 5 celnych
strzałów - 4 gole).

Polega to na tym,że zawsze są znakomicie przygotowani fizycznie i szybkościowo. Nie ustępują najlepszym jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne i przewyższają wszystkich dyscypliną i realizacją założeń taktycznych. Po prostu w piłce niemieckiej nie ma lipy. Solidność wyszlifowana do granic -nieomal futbolowa maestria. Do światowego dziedzictwa kulturowego ,obok najwybitniejszych muzyków, pisarzy czy naukowców wywodzących się z Niemiec - dołączyli piłkarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niemcy wczoraj pokazali, że piłka nożna to sport drużynowy. Grali zespołowo, każde podanie było realizacją założeń taktycznych ich trenera Joachima Loewe. I bardzo dobrze. Trener zbudował zespół młody, który mógłby również wystartować w Mistrzostwach swiata Młodzieżowych i byłby to ten sam skład. Dla mnie wspaniałym był fakt, że zagrały aż trzech Polaków Podolski, Klose, Trochowski, wszyscy urodzeni w Polsce, znakomici piłkarze.Reprezentacja Niemiec prezentowała futball szybki, akcje w których widać było, że ten sterzelał będzie do bramki, kto stoi na lepszej pozycji. Powiem tak Argentyna została rozjechana i trudno się dziwić, indywidualoizm nawet najlepiej wyszkolonych piłkarzy w tej dyscyplinie sportu się nie liczy. Brak taktyki, brak realizacji zadań obnażył słabość piłkarzy Ameryki Południowej, gdzie każde dziecko gra w piłkę nożną, a w Argentynie każdy chłopiec chce być Maradoną. Tyle tylko, że nawet najlepszy, najwspanialszy piłkarz nie zawsze jest wspaniałym trenerem. Dobra atmosfera w drużynie to nie wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No,do tego wszystkiego dzisiaj Niemcy zagrali pięknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.07.2010 20:43

Wiele osób krytykowało niemiecką piłkę, zawsze chciałam żeby to nasz grali...topornie, brzydko, ciężko ale z takim jak Niemcy skutkiem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.