Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28942 miejsce

"Gra o Tron". Nowy wymiar audiobooków wkracza do Polski

Audiobook, czyli książka mówiona, zapisana w formacie audio. Rynek ten w Polsce coraz prężniej się rozwija. Świadczyć o tym może chociażby ekspansja serwisu Audioteka.pl, który postanowił zainwestować 2 miliony złotych w nowe superprodukcje.

Serwis w swoich zbiorach ma ponad 2 tysiące audiobooków. W tym m.in. "Narrenturm" Andrzeja Sapkowskiego - książkę czyta 112 aktorów, a całe słuchowisko liczy blisko 24 godziny. Możemy tak jednak także znaleźć cotygodniowe wydania "Newsweeka" czy "Polityki".

To właściwie teatr radiowy, a nie audiobook

"Naszym głównym założeniem jest robienie filmu bez obrazu. Dużą wagę przykładamy do efektów dźwiękowych, a także ich synchronizacji z narracją. Oczywiście, cały czas mając na uwadze konwencję audiobooka" - tłumaczył Marcin Beme, prezes zarządu firmy MDPL, kierującej serwisem Audioteka.pl.

Taka forma prezentacji książki czerpie swoją siłę z dźwiękowej kompozycji słów. W przypadku superprodukcji audiobooków także z udziału w nagraniach wielu aktorów, muzyki i dźwięków imitujących każdą, nawet najdrobniejszą czynność, od szelestu drzew, zderzających się o siebie mieczy, po świszczący w trakcie wędrówki wiatr.

"Gra o Tron" - superprodkucja z plejadą polskich aktorów

W tym studio powstają m.in. nagrania efektów dźwiękowych do "Gry o Tron" / Fot. Edelman PolskaWydawnictwo rozpoczęło właśnie nagrania światowego bestsellera, jednej z najpopularniejszych powieści fantasy, pt. „Gra o Tron” Georga R.R. Martina. Z całą pewnością będzie to superprodukcja w formie audiobooka, z pełnym podziałem na role, własną muzyką i specjalnymi efektami dźwiękowymi.

Odpowiedzialny za ten projekt Paweł Andryszczyk zapewnia wszystkich, że przy produkcji "Gry o Tron" odtwarzają wszystko w najdrobniejszych szczegółach. "Ci, którzy czytali lub oglądali sfilmowaną dla stacji telewizyjnej HBO "Grę o tron", z łatwością wyobrażą sobie skalę tego wyzwania. Tajemnicze postacie, intrygi w walce o tron krainy Westeros i odradzające się na dalekiej północy starodawne zło tworzą niepowtarzalny klimat" - zapewnia.

W nagraniu usłyszymy m.in. Roberta Więckiewicza, Jerzego Trelę, Jacka Braciaka, Roberta Gonerę, Marię Seweryn, Piotra Fronczewskiego, Łukasza Garlickiego czy Agatę Kuleszę (w całym projekcie ponad 70 aktorów). Tak gwiazdorskiej obsady pozazdrościć może każda produkcja filmowa czy telewizyjna. "Zależy nam na tym, aby głosy aktorów biorących udział w tej produkcji, były dla wielu słuchaczy rozpoznawalne" - mówi reżyser całego przedsięwzięcia Krzysztof Czeczot.

Premiera "Gry o Tron" planowana jest na koniec stycznia 2012 roku. Jednak już dzisiaj możemy znaleźć wiele innych dobrze zrealizowanych tytułów książek w formacie MP3 na stronie Audioteki.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

kogi
  • kogi
  • 14.12.2011 17:57

Popatrzcie na Millionyou.com rozpoczoł się konkurs promujący audiobooka Gra o Tron produkowanego przez Audioteka.pl
http://millionyou.com/konkursy/Superprodukcja_Audiobooka_Gra_o_Tron_Teatr_Wyobrazni,start.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
 KLIKLIK
  • KLIKLIK
  • 02.11.2011 09:53

To jest śmieszne, pozaczynają wszystkie sagi, nie kończąc żadnej. Skoro mogą zacząć tak wielkie przedsięwzięcie, już dawno cała trylogia husycka powinna być nagrana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł P.
  • Paweł P.
  • 02.11.2011 08:40

Fajnie,fajnie, ale wpierw zabrali by się i zrobili kolejnego Sapkowskiego. Czekamy z utęsknieniem na Bożych Wojowników już ze 3 lata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
DutchHazeSkun
  • DutchHazeSkun
  • 28.10.2011 02:40

chyba raczej o styczeń 2012

Komentarz został ukrytyrozwiń
oli
  • oli
  • 27.10.2011 22:14

"Premiera "Gry o Tron" planowana jest na koniec stycznia 2011 roku."
juz mamy koniec pazdziernika, a nadal audiobook-a brak :P
pewnie chodzilo o styczen 2012

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.