Facebook Google+ Twitter

Gra planszowa "Kolejka" trafi do Stanów Zjednoczonych

Dzisiaj Instytut Pamięci Narodowej podpisał umowę z Firmą "Granna" na wyprodukowanie planszowej gry edukacyjnej dla młodzieży. "Kolejka" jest autorstwa przedstawiciela IPN, Karola Madaja. Gra ma również dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.

Jak poinformowała Marzena Sobczyk - Kumosińska, asystent prasowy łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, 26 kwietnia 2012 r. IPN podpisał umowę z firmą "Granna" na druk planszowej gry edukacyjnej pt. "Kolejka", która jest pomysłem przedstawiciela IPN Karola Madaja.

Gra opowiada o realiach życia Polaków w schyłkowym okresie "Peerelu". Pojawienie się "Kolejki" zainteresowało media w 150 krajach. Informowały o niej amerykańska telewizja Cable News Network (CNN) oraz British Broadcasting Corporation (BBC).

25 tys. egzemplarzy "Kolejki" trafi na rynek w czerwcu br. Być może ustawią się za grą kolejki, jak za "Harry Porterem". Czwarte już wydanie edukacyjnej gry planszowej będzie miało charakter międzynarodowy. Karty do gry w zestawie będą nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim oraz japońskim. Wydawca gry - Instytut Pamięci Narodowej liczy, że "Kolejka" dotrze również do młodzieży amerykańskiej. O popularności gry świadczy fakt, że na rynku pojawiły się podróby... "Kolejki".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.