Facebook Google+ Twitter

Gra świateł czy... duchy?

"Witam. Znalazłem Wasze forum przypadkowo, bo szukam fachowej pomocy wyjaśnienia (...). W domu tym nie ma elektryczności" - pisze niejaki totem75 na forum portalu foto.recenzja.pl. Chciał kupić dom, ale coś dziwnego pojawiło się na zdjęciu

Screen z forum serwisu foto.recenzja.pl - wypowiedź autora, niejakiego totema75 odnośnie do zadziwiającej fotografii domu / Fot. screen z forum foto.recenzja.plNowy użytkownik serwisu www.foto.recenzja.pl miał zamiar kupić stary, przedwojenny dom, którego nie zamieszkuje nikt od 1992 r. Wykonał jego fotografię z odległości ok. 15-20 m. Jak sam pisze, "(...) było po godz. 16.15 jakoś. Robiła się już 'szarówka'. Nie było za bardzo widać, tylko właściwie kontury domu (...). Zdjęcie robione nie najlepszym sprzętem cyfrowym: Kodak Easyshare CX 7310 (...). Po rozjaśnieniu już, w domu w dwóch oknach na dole dostrzegłem dziwne osoby, a jedna jakby trzyma żarówkę".

Zainteresowany dotychczas zakupem, zastanawia się, czy zaistniałą sytuację można wyjaśnić zjawiskiem optycznym, czy też nie istnieje jej uzasadnienie w kwestii technicznej. Poprosił fotografów serwisu o pomoc - ekspertyzę. Zdania są podzielone. Padła m. in. propozycja ponownego sfotografowania obiektu, tym razem pod różnymi kątami nachylenia. Jeden z użytkowników sugerował fotomontaż. Dla udowodnienia możliwości zmontowania w specjalnym programie takiej fotografii, w miejsce dziwnej postaci wstawiono sylwetkę byłego min. Romana Giertycha.

Zobacz opisywaną fotografię

******
A co na ten temat myśli społeczność Wiadomości24.pl?
Czy ktoś potrafi wyjaśnić zjawisko inaczej, niż odbiciem światła lampy błyskowej lub pojawieniem się w oknie osoby bezdomnego, kota, bądź tzw. śmiertki? Zachęcam do komentarzy!

Źrodło: www.foto.recenzja.pl
O sprawie poinformował mnie: Marek Długajczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

jw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)Jeśli ktoś się dobrze zna na fotografii to z pewnością potrafi to jakos racjonalnie wytłumaczyć. Dla mnie to z lekka przerażające..oczywiście plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

khanga jakby flesz miał pół metra średnicy to dom byłby oświetlony jak w dzień. To jest najzwyklejsze w świecie odbicie flesza w oknie. Nie wiem po co tyle szumu wokół nieudanego zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomniałem o plusie

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Barteq
Aby uzyskać taki odblask przy takiej odległości, ten flesz musiałby mieć co najmniej pół metra średnicy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi to nie wygląda na złudzenie...dziwna sprawa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według mnie to po prostu złudzenie. Intensywny flesz lampy błyskowej, umieszcze aparatu z bliskiej odległości i szarówka na polu i niezbyt precyzyjny sprzęt fotograficzny mogły wywołać na zdjęciu efekt odbicia, który zniekształca, dodaje, modyfikuje dany fragment zdjęcia. Zależy też czy naprzeciwko domu znajdowało się jakieś oświetlenie, kaplica, latarnia w oddali, przejazd samochodu, roweru, motoru, kolor własnej odzieży. Po prawej stronie widać, jakby kogoś w kurtce. Różny może być efekt lampy błyskowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest duch Romana.. nie ulega wątpliwości http://images32.fotosik.pl/131/38f170ca190cfe1fmed.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm, napewno w tym domu coś było. To jest dla mnie osobiście pewnie. Jeśli to opuszczony dom wcale bym się nie zdziwił, gdyby to byli poprostu zwykli kloszardzi, albo narkomani.

Troszęk zdjęcie rozjaśniłem, ale i tak nic nie widać :]

http://pixjet.net/img/489909f97e74736de43be12739ef01b9/1006016zl4kopi .jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.