Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

530 miejsce

Gra w polską kolej ośmiesza rząd. SLD atakuje Grabarczyka

SLD po raz kolejny atakuje ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Czym? Grą komputerową. Zadaniem internautów jest umieszczenie w składach maksymalnej liczby pasażerów. Po drodze czeka ich jednak mnóstwo atrakcji: stacje nie istnieją, pociągi są przegrzane, a w pierwszej klasie wypoczywa Donald Tusk z... gejszą. Jeśli pasażerowie się nie mieszczą - nie ma problemu, zawsze można ich upchnąć w WC.

Sonda

Co sądzicie o pomyśle SLD?

Screen gry / Fot. SLDWchodzimy na stronę kolej-przyspieszenie.pl. "Obecny stan kolei jest hamulcem rozwojowym Polski i negatywnie wpływa na poziom życia Polaków" - pisze na wstępie SLD. "Podróż pociągiem w Polsce przypomina wyprawę w nieznane. Nie wiadomo, czy pociąg przyjedzie, kiedy odjedzie, ile się spóźni i czy w ogóle uda nam się do niego wsiąść. Można to zmienić i wiemy jak to zrobić" - czytamy dalej. Zanim jednak przeczytamy program partii, postanawiamy zagrać w grę, którą proponuje nam SLD.

Flashowa gierka polega na umieszczeniu w określonym czasie jak największej liczby pasażerów w podstawionych składach. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać... Każdy pasażer posiada bilet, pierwszej bądź drugiej klasy. Należy ich tak rozmieszczać, aby trafili do odpowiednich wagonów. W przedziałach jednak napotykamy przeszkody: rowery, bagaże, deski surfingowe. Nie możemy ich przenosić. Do pierwszej klasy nie możemy wepchnąć pasażerów, ponieważ wagony już na stacji są przepełnione: wypoczywa w nich Donald Tusk ze swoją gejszą. Gra robi się coraz ciekawsza, nie chcemy marnować uciekającego czasu. Co robić? Jest rozwiązanie! Zawsze możemy upchnąć podróżnych w... WC.

Im dalej, tym bardziej interesująco: okazuje się, że niektóre stacje nie istenieją, pociagi są opóźnione albo w ogóle nie odjadą, bo się przegrzały.

W czasie gry możemy czytać statystyki, które SLD umieściło pod grą. Kolejne poziomy natomiast oddzielają od siebie scenki, w których śledzimy rozmowy Donalda Tuska i Cezarego Grabarczyka.

Łukasz Naczas, szef biura medialnego SLD, tłumaczy TVN24, że gra jest elementem kolorowego PR-u partii. "Jej celem jest wywołanie śmiechu z jednej strony i zastanowienie się nad problemem polskiej kolei z drugiej" - mówi. "Mamy nadzieję, że zajmie ona czas ludzi pracujących w biurach" - dodaje.

Co sądzicie o pomyśle SLD? Zagłosujcie w naszej sondzie! A może macie inne pomysły na grę? Wpisujcie swoje pomysły w komentarzach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Kobeck
 • Kobeck
 • 02.09.2011 00:04

gra sld miala swoje 5 minut, teraz czas na platformula.pl - grywalność świetna, śmiechu kupa z trafnych karykatur polityków, trochę informacji o inwetsycjach na pit stopach. Wybory coraz bliżej, ciekawe jakie gry pojawią się jeszcze w najbliższym czasie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
medalik
 • medalik
 • 05.07.2011 21:47

zdobylem 191 pkt. :o)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 05.07.2011 18:36

To może zróbmy grę, która będzie polegać na rozstrzelaniu jak największej liczby górników z kopalni Wujek.

Komuch, to komuch. Nieważne pod jakim płaszczykiem. Zielony, nowoczesny lewicujący etc etc. Czerwone będzie czerwone.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek Łazik
 • Jarek Łazik
 • 05.07.2011 15:38

Fakt PKP to jeden wielki absurd, ale zwróciłbym większą uwagę na to jak czerwone pachołki niepozornie rosną w siłę. Dali już popis obłudy, mieli na to sporo czasu, a obecny stan kolei nie wynika ostatnich kilku lat, bo ferment tworzy się już conajmniej od kilkunastu. Precz z czerwonymi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • B P
 • 05.07.2011 14:25

Obywatelu to tylko jeden przykład...najświeższy, co by nie było, że zdarzyło się to dawno, dawno temu za siedmioma górami i siedmioma rzekami...u nas się w rodzinie śmiejemy, że w wakacje pociągi mają opóźnienie, bo tory się wydłużają, ale za cholerę nie wiemy czemu zimą skoro winny się "kurczyć" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

210 minut opóźnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel RP
 • obywatel RP
 • 05.07.2011 14:19

Barbaro to, że pociąg w ciągu ponad 700 dni spóźnił się raz i to 3 maja 2011 roku o niczym nie świadczy. pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • B P
 • 05.07.2011 14:00

Obywatelu, przez ponad dwa lata byłam zmuszona z korzystania z PKP i cóż nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że opóźnienia pociągów należą do zamierzchłej przeszłości...3 maj 2011 r. - opóźnienie pociągu relacji Lublin - Szczecin wyniosło nie 5 a ...70 minut (no fakt, to tylko nasze babki pamiętać mogą ;)).
Tomku, ja mam wyższy: 201 (umie się tych ludzi butem dopchać w WC ;P).

Komentarz został ukrytyrozwiń
PO
 • PO
 • 05.07.2011 13:50

Żałosna próba zwrócenia na siebie uwagi. Kampania SLD kierowana jest tylko i wyłącznie do grona dzieci siedzących przed komputerami haha. Pampersy w tym roku rozdane, a może jabłka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sobota, 2 lipca. Drugi dzień polskiej prezydencji, INtecity Szanty do Katowic z Warszawy robi godzine opoźnienia. dajemy przyklad Europie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.