Facebook Google+ Twitter

Grabarze lubelskich inwestycji

Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz Ruch Młodych zorganizowały krótką konferencję pod siedzibą lubelskiej Platformy Obywatelskiej.

Choć wydawać, by się mogło, że z racji zbliżających się świąt grudzień jest miesiącem pojednania, w polityce jednak ta zasada nie obowiązuje.

Pod oknami placówki stanęli z ogromnym wieńcem pogrzebowym. Na szarfie widniał napis: "Ostatnie pożegnanie lubelskich inwestycji".

Młodzi oburzeni są sytuacją, jaka miała miejsce przy ostatnim głosowaniu posłów PO dotyczącym inwestycji na Lubelszczyźnie na rok 2012/2013. Podają, że m.in poseł Joanna Mucha, poseł Włodzimierz Karpiński, poseł Magdalena Gąsior - Marek głosowali przeciwko 40 mln zł na S12 z Piask do Dorohuska i 70 mln zł na S17 z Piask do Hrebennego.

Pieniądze, jak podkreśla Karol Inglot z Federacji Młodych Socjaldemokratów, przepadły także na inne ważne inwestycje, tj. budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, inwestycje w szpitalach wojewódzkich, czy remonty lokalnych dróg - tzw. schetynówek.

Podczas happeningu członkowie młodzieżówek rozdawali przechodniom ulotki informacyjne z nazwiskami i zdjęciami posłów, którzy głosowali w Sejmie przeciwko inwestycjom na Lubelszczyźnie. Apelowali, aby nie wybierać ich w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Po konferencji delegacja wręczyła posłom lubelskiej PO wieniec pogrzebowy. Ci nie kryli zaskoczenia. Wieniec przyjęli.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.