Facebook Google+ Twitter

Grad: Będę bronił planu prywatyzacji, mimo sprzeciwu PSL

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-29 18:37

Minister skarbu zapowiedział, że będzie twardo bronił planu prywatyzacji, zakładającego przychody na kwotę blisko 37 miliardów złotych. Aleksander Grad odniósł się do krytyki jego pomysłów ze strony koalicjanta - Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Minister uważa, że jego plan jest wykonalny, a zakładane przychody - realne. Aleksander Grad zapowiada równe traktowanie wszystkich podmiotów w prywatyzacji, także spółek pracowniczych i menedżerskich. Powiedział, że nie widzi przeszkód, by startowały w tych procesach.

Minister Grad powiedział, że jego pierwotne propozycje są obecnie modyfikowane. Tak wielkim przekształceniom własnościowym, jak te planowane przez szefa resortu skarbu, sprzeciwia się PSL. Ludowcy, zgodnie z zapowiedziami wicepremiera Waldemara Pawlaka, opowiadają się za prywatyzacją pracowniczo-menadżerską.

Aleksander Grad poinformował również, że jego ministerstwo i firma Eureko ustaliły koniec września jako ostateczny i nieodwołalny termin zakończenia negocjacji w sprawie sprzedaży PZU. Rozmowy w sprawie rozwiązania konfliktu wokół największego polskiego ubezpieczyciela są zaawansowane i prowadzą do ugody. Minister Grad zapewnił jednak, że ugody nie będzie dopóki nie będzie w niej widział pełnego interesu Skarbu Państwa.

Aleksander Grad zaznaczył, ze w planach zysków z dywidendy, które przyjął wraz z ministrem Rostowskim w kwocie 5 miliardów złotych, nie było dywidendy z PZU.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ZAGŁOSUJ! - Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy - http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/
600 DNI PLATFORMY I TUSKA? 10 OBIETNIC PARTII OBŁUDY - gregory33.bloog.pl/?ticaid=57c31 - POlecam!!!
Morderca - Bankier III RP /skarbnik lewicy/- www.dziennik.pl/opinie/article26712/Jak_morderca_zostal_bankierem_lewicy.html
GAŚNIE SŁOŃCE PERU - "ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" - LISTA AFER: gregory33.bloog.pl/?ticaid=58fd9
Największa afera III RP! - Czy POd szyldem PO rządzi w POLSCE MAFIA? - Kogo reprezentuje PO? - http://gregory33.bloog.pl/id,4837470,title,Najwieksza-afera-III-RP-Czy-POd-szyldem-PO-rzadzi-w-POLSCE-MAFIA-Kogo-reprezentuje-PO,index.html
2 LATA NIERZĄDÓW PO!!! - ZMIERZAMY W STRONĘ BANGLADESZU!!! - http://gregory33.bloog.pl/?ticaid=6939a

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.