Grad bramek na stadionie przy al. Piłsudskiego

W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze Widzewa odnieśli zwycięstwo na własnym stadionie. Po zaciętym meczu pokonali wodzisławską Odrę 4-3.

/ Fot. logo z www.ekstraklasa.orgPo pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1 - 0 po golu Macieja Kowalczyka, którego klub pozyskał w trakcie przerwy zimowej. W drugiej części strzelanie rozpoczęła Odra. Udany debiut w ekipie z Wodzisławia zaliczył również niedawno pozyskany Iljan Micanski. W 67 minucie pokonał Bartosza Fabiniaka. W odpowiedzi Mindaugas Panka trafił do siatki rywali w 77 minucie. Gospodarze strzelili kolejną bramkę. Tym razem dokonał tego Tomasz Lisowski, pokonując Adama Stachowiaka. W 81 minucie było już 3 - 1. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, drugiego gola zapisał na swoim koncie Micanski, doprowadzając do wyniku 3-2.

Taki rezultat widniał na tablicy do 84 minuty. Radość w szeregach Odry nie trwa zbyt długo. Już w następnej minucie Piotr Kuklis podwyższył wynik na 4 - 2 dla widzewiaków. Kibice byli zachwyceni. A okazało się, że to jeszcze nie był koniec emocji na stadionie przy al. Piłsudskiego. Obie drużyny nadal toczyły zacięty bój. W 88 minucie spotkania bramkę strzelił dla wodzisławian Jan Woś. To wszystko, na co było stać Odrę tego wieczoru. Na więcej nie wystarczyło czasu. Na brak wrażeń nie można jednak narzekać. Mecz był bardzo dobry z pasjonującą, lecz trochę nerwową końcówką. Oby w dalszej części sezonu kibice mogli podziwiać równie emocjonujące spotkania.