Grad goli i sensacje w środowych meczach Ligi Mistrzów

Piłkarze w ośmiu środowych spotkaniach piłkarskiej Ligi Mistrzów strzelili aż 35 bramek, co oznacza że średnio w każdym spotkaniu padało 4,5 bramki! Największą niespodziankę sprawili gracze Celticu, którzy sensacyjnie pokonali Barcelonę 2:1

/ Fot. EPA/BRIAN STEWARTNa Celtic Park w Glasgow to Barcelona przeważała, oddała 20 strzałów przy zaledwie 3 gospodarzy...ale dwa z nich to były strzały, które lądowały w siatce Victora Valdesa, a więc konsekwencją i siłą woli Szkoci wywalczyli sobie to sensacyjne zwycięstwo i są bliscy awansu z grupy. Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy grupowej Celtic ma 3 punkty przewagi nad Benficą, o awans powalczy też Spartak.

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Bayernu, którzy rozbili Lille aż 6:1! Klasycznego hat-tricka w zaledwie 15.minut w tym spotkaniu ustrzelił Peruwiańczyk Claudio Pizzaro, a przy trzech golach asystował Philipp Lahm.

Grupa H w ogóle była bardzo "bramkostrzelna" w tej kolejce, gdyż w drugim spotkaniu padło 6 bramek, Valencia pokonała dotychczasową rewelacje z Białorusi a więc Bate Borysow, które po dwóch zwycięstwach w pierwszych dwóch kolejkach teraz doznała dwóch kolejnych porażek i ciężko będzie jej wywalczyć awans z grupy.

Blisko sensacji było w Bradze, gdzie do 82.minuty Portugalczycy prowadzili z Manchesterem United 1:0, jednak ostatnie 10 minut to zdecydowana dominacja Czerwonych Diabłów czego efektem były bramki Rooney'a, Van Persiego i Chicharito Hernandeza. Manchester United jest jedynym zespołem w tej edycji, który wygrał wszystkie spotkania w swojej grupie.