Facebook Google+ Twitter

Grad nie chce, by Siwek pełnił obowiązki prezesa TVP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-09 13:09

Minister skarbu Aleksander Grad nie chce, by Krajowy Rejestr Sądowy wpisywał Sławomira Siwka jako p.o. prezesa TVP.

Minister wczoraj po południu złożył wniosek o nieuwzględnienie zmian w zarządzie TVP, do których doszło pod koniec ubiegłego tygodnia złożył w KRS-ie. Dokładnie przeciwny wniosek o zatwierdzenie zmian złożył wcześniej Sławomir Siwek wybrany w piątek na p.o. prezesa telewizji publicznej.

3 lipca Rada Nadzorcza zawiesiła związanego z LPR p.o. prezesa Piotra Farfała, a na jego miejsce wybrała zawieszonego dotąd w obowiązkach Sławomira Siwka, kojarzonego z PiS. Ministerstwo Skarbu Państwa uważa jednak tę decyzję za nielegalną, bo została podjęta już po zakończeniu kadencji Rady przez ministra Aleksandra Grada.

Minister Grad powołuje się w swym wniosku na nieważność uchwał Rady z 3 lipca. Aleksander Grad wniósł także o dopuszczenie go do postępowania przed KRS jako uczestnika postępowania. W biurze prasowym Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowano, że wnioski powinny zostać rozpatrzone w ciągu najbliższych dni, być może jutro albo po weekendzie.

Minister skarbu zwrócił się też wczoraj do sądu o wyznaczenie kuratora w Telewizji Polskiej. Jak poinformowano w biurze prasowym, wydział rodzinny i dla nieletnich mokotowskiego sądu będzie potrzebował nawet do kilku tygodni na jego rozpatrzenie. "To trochę może potrwać; decyzja o doręczeniu wniosku, musi być czas na ustosunkowanie się do tego wniosku, strony muszą być powiadomione, więc decyzja o kuratorze na pewno nie zapadnie w najbliższych dniach" - powiedział Maciej Gieros z referatu prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.