Facebook Google+ Twitter

Grad o Stoczni Gdańsk: KE zaakceptuje plan

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 16:33

Minister skarbu Aleksander Grad jest przekonany, że Komisja Europejska zaakceptuje plan restrukturyzacji Stoczni Gdańsk.

Szef resortu skarbu towarzyszył unijnej komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes podczas wizyt w stoczniach Gdańsk i Gdynia.

Aleksander Grad poinformował, że komisarz obiecała mu, iż 22 lipca zaproponuje Komisji Europejskiej podjęcie pozytywnej decyzji w sprawie stoczni Gdańsk. Oznacza to, że pomoc publiczna dla stoczni Gdańsk będzie uznana za legalną, stocznia nie będzie musiała jej zwracać i nie będzie ogłoszona upadłość zakładu.

Zdaniem ministra Grada decyzja ta da stoczni nowe możliwości. Dzięki niej zarząd przedsiębiorstwa będzie mógł rozmawiać z bankami z innego pułapu - z pewnością dalszego trwania stoczni.

Również Neelie Kroes zaznaczyła, że dzięki restrukturyzacji stoczni uda się skutecznie rywalizować na rynkach międzynarodowych. Podkreśliła przy tym profesjonalizm polskich kadr, budujących statki.

Akceptacja planu restrukturyzacji stoczni Gdańsk jest konieczna, ponieważ tego elementu zabrakło, gdy zakład był prywatyzowany. Właścicielem przedsiębiorstwa jest spółka ISD należąca w większości do ukraińskiego Donbasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.