Facebook Google+ Twitter

Grad: Stocznie w Gdyni i Szczecinie - inwestor

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-22 17:09

Nie doszło dziś do sprzedaży majątku Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej Nowa - oświadczył minister skarbu państwa Aleksander Grad.

Minister powiedział, że ma to związek z sabotażem, którego - według szefa resortu - dopuściło się Szczecińskie Stowarzyszenie Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego.

Szef resortu skarbu państwa zapowiedział, że jutro skieruje oficjalne zawiadomienie do prokuratury w sprawie listu, wysłanego do katarskiego inwestora przez szczecińskie stowarzyszenie. W liście stowarzyszenie powiadamia inwestora, że majątek szczecińskiego zakładu został przejęty niezgodnie z prawem. Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Lecha Wydrzyńskiego - doszło do tego w 2002 roku, kiedy to Polski rząd bezprawnie dopuścił do upadłości Stoczni Szczecińskiej Porty Holding S.A.

Aleksander Grad poinformował, że w związku z listem inwestor poprosił o przełożenie terminu wpłaty do 17 sierpnia.

Stocznie miały trafić w ręce katarskiego funduszu QInvest. Jednak pieniądze za stocznie - około 380 milionów złotych wciąż nie wpłynęły na konto skarbu państwa. Termin do zapłaty za majątek stoczni minął o północy. Do wczoraj pieniądze nie wpłynęły na rachunek Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.