Facebook Google+ Twitter

Grafficiarska wiosna w galicyjskim Tarnowie

Na wiosnę dziewczyny pokazują nogi, a miasta pełnię swego uroku lub pozimowego zaniedbania. Od wielu już lat tarnowianie - szczególnie na wiosnę - zastanawiają się, jaki ma sens utrzymywanie Straży Miejskiej?

Tarnów wiosną pachnącą graffiti.....Tarnów pachnący wiosną grafficiarzy. Fot. Marek CiesielczykOd wielu już lat - zwłaszcza na wiosnę - gdy widoczne są pozimowe spustoszenia - tarnowianie buntują się przeciw władzy miejskiej, utrzymującej za 3 mln zł rocznie prawie 60 strażników miejskich, którzy nie są w stanie zapobiec niszczeniu budynków (nawet tych zabytkowych), mimo że miasto naszpikowane jest kamerami, monitorującymi centrum.

Choć śnieg nie pokrywa ścian, to jednak dopiero na wiosnę ludzie dostrzegają to, czego nie są w stanie dostrzec w zimie. Kolejny prezydent Tarnowa jest bezradny. Nawet budynek, w którym mieści się kancelaria Rady Miejskiej, od trzech lat prezentuje się w tym samym - niezbyt reprezentacyjnym - stanie.

Wiosenna fantazja grafficiarzy w Tarnowie.Tarnów wiosną. Centrum miasta wygląda tak już od wielu lat.Co jakiś czas mieszkańcy Tarnowa podpisują petycje, w których domagają się likwidacji Straży Miejskiej i przeznaczenia 3 mln zł na dodatkowe etaty policyjne. Wierzą, iż policjanci będą bardziej skuteczni od strażników miejskich. Tarnów - jedno z biedniejszych miast Małopolski - nie ma pieniędzy na pokrywanie ścian specjalną powłoką, która zapewniałaby skuteczną ochronę przed grafficiarzami, więc pozostają kamery i wyłapywanie sprawców zniszczeń oraz nadzieja, że policja będzie skuteczniejsza niż Straż Miejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A tu jak prawie nigdy (+). Też uważam, że SM jest niepotrzebnym wydawaniem naszych pieniędzy. W zamian za te 2 mln rocznie (o ile pamiętam) SM wystawia mandaty staruszkom na targu - i tyle z ich działalności wynika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że jeszcze się myli wandali z graficiarzami.. To co widać na zdjęciach jest zwykłym wandalizmem. Tutaj jest graffiti - http://www.banksy.co.uk/outdoors/horizontal_1.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to nie jest grafitti, tylko jakieś napisy beznadziejnie wyglądające, szpecące i w ogóle ble...
są to napisy (graficzne, obrazkowe) lub symbole zamieszczane na ścianach i murach,
najczęściej nielegalnie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale bym gonił bezczelnych wandali... #$@^$^$!&%^&^%!# !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.