Facebook Google+ Twitter

Graficzny duet

Mariusz Pałka i Małgorzata „Malwina” Niespodziewana –to graficzny duet, którzy stworzyli wystawę w ramach Projektu Bieguny. W Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach można nacieszyć oko wystawą ukazującą wspólne przesłanie obu artystów.

Wystawa 2009, Projekt Bieguny,GCK, galeria Engram / Fot. Agnieszka PrycaProjekt Bieguny, na który składają się prezentacje duetów graficznych, ukazuje różnorodność formalną i tematyczną współczesnej grafiki polskiej. Wernisaż poprzedzający wystawę miał miejsce 8 września.

- Wystawa jest o tyle ciekawa, że dwoje artystów stworzyło wspólne dzieło. Mariusz Pałka i Małgorzata "Malwina" Niespodziewana to twórcy wystawy, którzy wypracowali wspólny język za pomocą pojęć kluczowych, jakim jest w tym przypadku pojęcie ciała i kultura Wschodu. Zachęcam wszystkich do obejrzenia wystawy, gdyż niecodziennie się zdarza w przypadku wystawy graficznej, aby była tworzona przez duet artystów - mówi Krzysztof Kula, kurator Galerii Engram.

Projekt Bieguny to cykl wystaw planowanych na przełomie roku 2009/2010 w Galerii Engram w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach jako jedną z trzech głównych wystaw Festiwalu ArtGrafia.

Wystawa 2009- fragm,Projekt Bieguny-GCK,galeria Engram / Fot. Agnieszka PrycaGrafika przeżywa obecnie kolejny - po okresie lat 60. - boom międzynarodowy. Cały świat przepełniają nowe inicjatywy wystawiennicze oraz przeglądy o charakterze konkursowym. Katowicki festiwal planuje stać się istotnym uczestnikiem tej nowej fali zainteresowania sztukami graficznymi.

Inicjatorem Festiwalu jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, a współorganizatorami śląskie instytucje: Rondo Sztuki, BWA w Katowicach, Górnośląskie Centrum Kultury: Galeria Piętro Wyżej i Galeria Engram.

Wystawa prac Mariusza Pałki i Małgorzaty Niespodziewanej potrwa do 8 października 2009 roku.
Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.