Facebook Google+ Twitter

Graficzny wernisaż Joanny Wylegały w Pile

Na brak imprez kulturalnych w Pile nie można narzekać, tym razem swoje prace mieszkańcom grodu Staszica zaprezentowała młoda i zdolna artystka - Joanna Wylegała.

Joanna Wylegała / Fot. Anna FonsW Małej Galerii BWA i UP przy ulicy Bohaterów Stalingradu w Pile miał miejsce wernisaż prac graficznych Joanny Wylegały. Joanna Wylegała ma 27 lat i jest zodiakalnym Rakiem. Urodziła się w Pile. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy (klasa o profilu wystawienniczym). W latach 2001 - 2006 studiowała grafikę warsztatową na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 2006 r. otrzymała dyplom w pracowni wklęsłodruku prof. Bogumiły Pręgowskiej.

Do tej pory artystka wzięła udział w następujących wystawach:
2006 - “Salon Pilski Art 2006”, Galeria BWAiUP w Pile.
2007 - V Ogólnopolskie Biennale Grafiki Studenckiej, Poznań 2007.
2007 - “Droga”, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu (wystawa indywidualna).

Prace z cyklu  / Fot. Anna FonsNa wernisażu goście mogli podziwiać prace, które powstały w latach 2004 – 2006 i ukazują drogę artystycznych poszukiwań artystki. Większość z nich to prace wykonane metodą tzw. "wklęsłodruku". Jest on jednym z trzech podstawowych sposobów druku. Druk wklęsły, zwany inaczej drukiem wgłębnym, polega na tym, że miejsca drukujące położone są poniżej miejsc niedrukujących. Farba drukowa pokrywa najpierw całą formę drukową, po czym z miejsc niedrukujących jest zabierana specjalnym urządzeniem zwanym raklem. Następnie farba pozostawiona w zagłębieniach jest przenoszona na podłoże drukowe.

Joanna Wylegała na tle swoich pracz cyklu „Equinox - równonoc”: „Horyzont” oraz „Przestrzeń” / Fot. Anna FonsJak wspomniałam, obecna wystawa jest wynikiem poszukiwań artystki. Jak mówi sama Joanna Wylegała: „Poszukiwania te dotyczyły zarówno technik wklęsłodruku: od akwaforty przez miękki werniks aż do ulubionej akwatinty, jak i form – kompozycji i struktur. W ostatnich pracach do dyplomu pojawił się relief pochodzący z wypukłodruku.” Wystawa będzie czynna do 21 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.