Facebook Google+ Twitter

Grał Duda, grał

Artykułów opisujących awantury związane z głosowaniem nad ustawą emerytalną oraz tym co działo się pod gmachem Sejmu w tym czasie napisano już zbyt dużo, aby ten kotlet raz jeszcze odgrzewać.

 / Fot. .Chciałbym natomiast zająć się stroną prawną tych wydarzeń. Dokładnie problemem prawnym zdarzeń związanych z blokadą Sejmu przez działaczy Solidarności z Panem Dudą na czele. Przyznam się, że kilka miesięcy temu byłem jakoś mile zaskoczony wyborem przywódcy związku. Wizerunek nowego przewodniczącego w moich oczach wyraźnie ociepliła odznaka spadochroniarza w klapie marynarki. Ot takie skrzywienie zawodowe. Mimo że nigdy (z przyczyn obiektywnych) nie byłem nadmiernym fanem Solidarności to teraz miałem jakieś lepsze spojrzenie na ten związek.

 / Fot. Rafał Guz, PAPCały czar prysł jednak w piątek 11 maja 2012r. Po ostatnich awanturach pod Sejmem Solidarność stała się taką Samoobroną bis a pan Duda kolejnym awanturnikiem w stylu wczesnego Leppera.

Jeśli mamy nazywać się (zgodnie z zapisem konstytucyjnym) państwem prawa, to żadna grupa społeczna nie może w sposób jawny to prawo łamać. Dotyczy to też związku zawodowego. Tym bardziej związku, który był ojcem chrzestnym dzisiejszego naszego państwa.

Biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie blokady budynku Sejmu została w ewidentny sposób ograniczona wolność osobista posłów i innych pracowników Sejmu, naruszono zasadę swobodnego wykonywania czynności poselskich w trakcie obrad sejmu, naruszono nietykalność cielesną funkcjonariuszy publicznych - posłów, pod wpływem groźby usiłowano wpłynąć na czynności urzędowe posłanek i posłów.

Wszystko to kwalifikuje działania związkowców z panem Dudą na czele na dość dużą odpowiedzialność karną.

Pozwolę sobie zaprezentować wachlarz przepisów prawa, które zostały przez naszych bohaterskich związkowców naruszone.

Nie ma wątpliwości, ze zamykając całe towarzystwo w budynku Sejmu ograniczono w sposób ewidentny wolność osobistą tegoż towarzystwa. Jest na to artykuł 189 KK, w którym napisano, że "kto pozbawia człowieka wolności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

ega
  • ega
  • 20.05.2012 21:25

Osobniku-roman koźmiński -grasz role nieudolnie nie jesteś mądrym tylko potrafisz pisać swoje hihihi a ja dopowiem ,że jesteś tym chichotem.hihihihihi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sic Luceat Lux
  • Sic Luceat Lux
  • 17.05.2012 22:37

Pewnie, napiszcie coś o Smoleńsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To jest rzecz nieprawdopodobnie groźna. Po raz pierwszy się zdarzyło, że - w moim przekonaniu - przekraczając prawo organizatorzy demonstracji ostentacyjnie zablokowali jeden z istotnych elementów władzy państwa polskiego - oświadczył Komorowski, odnosząc się do piątkowych wydarzeń wokół Sejmu.
Jak mówił, jest to przekroczenie prawa do demonstracji i wymaga to ostrych decyzji i reakcji ze strony władzy wykonawczej."

Czy prezydent klamie? Czy gdy w 2007 r. pielęgniarki weszły do KPRM i zaczęły okupację, ostentacyjnie zablokowaly jeden z istotnych elementów władzy państwa to nie przekroczyły prawa? PO je wspierało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A może będą płacić za niechodzenie do roboty?". Internauci zdziwieni premiami Tuska dla swoich kolesi za nic nie robienie na A2.
Ta bezkarna przestepczosc zorganizowana nawet sie z tym nie kryje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juliusz Bortkiewicz Dzisiaj 08:26
I jeszcze do Pana Grzegorza Winka. Przyznam się, ze trochę mnie Pan wystraszył (mimo, że do bardzo strachliwych nie należę). Tylko ta wizja Jarosława jako "przywódcy - gwaranta spokoju" po prostu mnie przeraziła. Szczególnie po zapowiedzi nie stosowania demokracji przez tegoż osobnika. Kiedyś pisałem o ciągotach faszystowskich w jego kręgu. Wielu ludzi zarzucało mi błędną ocenę. Teraz widzę, że ocena była prawidłowa. Aż strach bać się.

Też się na początku nieco przestraszyłem, ale w sumie nie ma czego, bo przecież w kulminacyjnym momencie prezes sam sobie podstawi nogę. :D Drugiego takiego nieudacznika z przerostem chęci i ambicji nad możliwościami, to chyba nie ma. :) Zawsze jak mu dobrze szło to coś popsuł. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juliusz Bortkiewicz Dzisiaj 14:00
Szanowny Panie Bortkiewicz, wbrew pozorom, my napisalismy o tym samym. Pan napisal na temat zastosowania represji wobec osob wychodzacych na ulice i protestujacych przeciwko panujacemu bezholowiu rzadu. To "leczenie objawowe" rzadowego raka toczacego spoleczenstwo nic nie da.

Jest przyczyna tych protestow. To jest "rak". To jest temat wiodacy, temat, którego pan nie zamilczy, ani nie spałuje, czy tez aresztuje.

Aresztowac nalezy osoby popelniajace bezkarnie przestępstwa na rzedowych stanowiskach, lub zastosowac rozwiazanie libijskie. Wtedy protesty przed sejmem sie skoncza, jak reka odjal. Bez panskich porad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochany Panie Kraszewski. Chcę Panu przypomnieć, ze mój artykuł, który Pan w całej swojej łaskawości raczył wielokrotnie skomentować dotyczył aspektów prawnych blokady Sejmu przez związkowców z Solidarnosci. Nie pisałem tu ani o Smoleńsku, ani o umiejętnościach językowych Prezydenta Komorowskiego, ani o stanie wojennym, ani o powstaniu Chmielnickiego, że o obronie Częstochowy nie wspomnę. Trzymajmy się więc tematu. Jak Pan słusznie zauważył moja ograniczona inteligencja nie jest w stanie objąć w jednym artykule całej historii Polski. Moze Pan będzie uprzejmy napisać coś tak uniwersalnego gdzie bedzie miejsce na wszystko. Ja nie potrafię. I chyba zastosuję się do wskazań Pana Andrzeja (pozdrawiam), wór pokutny na sołdacki łeb i na kolanach do Częstochowy (do Canossy za daleko).

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS§. Jakimi paragrafami posłużyłaby sie panska inteligencja, panie Bortkiewicz, w celu zaproponowania ukarania sprawców katastrofy smoleńskiej? Przeciez pan tutaj feruje gotowe rozwiazania, wiec moge sie tylko domyslac tego, ze w Panskiej dziedzinie powinien Pan byc jeszcze bardziej kompetentny.
No, chociaz represje opozycji przez moskiewskie LWP w czasie stanu wojennego nie powinny byc Panu obce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS". Co pan zrobił Panie Bortkiewicz w sprawie lamania prawa przy takim właśnie a nie innym, strategicznym zaplanowaniu, organizacji lotu, którego skutkiem jest śmierć wszystkich głównodowodzących wojskowych i prezydenta RP? Jaki ma Pan pomysł na odsuniecie od władzy i ukaranie architektów i wykonawców, tak właśnie zaplanowanej katastrofy? Jeżeli Pan nic nie zrobił, to dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Co pan zrobił panie Bortkiewicz, gdzie zwrocil sie pan ze skargą, w sprawie niewystarczajacej, znajomości jezyka polskiego, panskiego dowodcy, Prezydenta RP, pana Komorowskiego, jezeli niec, to dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.