Facebook Google+ Twitter

"Gram fair, używam prezerwatyw" - hasło dla e(U)rokibiców 2012

Wraz z mistrzostwami Euro rusza kampania, przestrzegająca przed zagrożeniem zakażeniem się wirusem HIV. Szaleństwa podczas mistrzostw mogą zaowocować śmiertelną chorobą, dlatego w strefie kibica będą rozdawane darmowe prezerwatywy.

Prezerwatywa / Fot. Flegmus/Wikimedia Creative Commons 3.0Jak donosi IAR podczas mistrzostw Euro organizatorzy zadbali także o zdrowie kibiców. Pod hasłem "Gram fair, używam prezerwatyw" odbędzie się kampania antyHIV, której organizatorzy w obawie przed nazbyt śmiałymi zachowaniami seksualnymi kibiców, zamierzają rozdawać darmowe prezerwatywy, by uchronić ich przed śmiertelną chorobą.

Akcja ma na celu zapobieganie zarażeniem się wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Organizatorzy akcji zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niosą za sobą takie masowe imprezy, dodatkowo nakrapiane alkoholem oraz emocjami związanymi z mistrzostwami. Łatwo wtedy można stracić głowę i zapomnieć się, a to najprostsza droga do popełnienia głupoty rzutującej na resztę życia.

Podczas mistrzostw Euro zjedzie do kraju wielu zagranicznych turystów, a atmosfera zabawy i rozluźnienia pomaga w nawiązywaniu nowych, niekoniecznie trwałych, znajomości. Dlatego dobrze jest się zabezpieczyć przed niebezpiecznymi skutkami takich kontaktów.

Na tę okazję przygotowano już tysiące ulotek informacyjnych o AIDS oraz darmowych kondomów, które będą rozdawane w strefie kibica. Anna Marzec, Bogusławska Dyrektor Krajowego Centrum do spraw AIDS, ma nadzieję, że osoby, które już zdecydują się na ryzyko, skorzystają z darmowej prezerwatywy.

Jak wynika z danych Polskiego Zakładu Higieny, w Polsce mamy około 15 tys. zdiagnozowanych zakażeń wirusem HIV. Jednak szacuje się, że zakażonych może być nawet 35 tys. osób, które nie zdają sobie sprawy z zakażenia i po prostu się nie badają.

Warto przemyśleć wszelkie za i przeciw, zanim sytuacja całkowicie wyrwie się spod kontroli, czy gra warta jest świeczki.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Aldona Maciejewska
  • Aldona Maciejewska
  • 25.05.2012 12:31

@Andrzej Ch. Panie Andrzeju-pytanie nie tylko głupie,ale po zaspokojeniu ciekawości o smaku gumki na foto nic nie ulegnie zmianie w Pana zyciu. Chyba te Pana komentarze są czasem z nudów.
Lepiej dać im gumki,niech ich używają,bo w zakup leków przed przeciw HIV raczej nie wierzę,biorąc pod uwagę ich cenę, a kondomy "rzucą"im za free.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Rozpusta obyczajowa"? Cóż za piękny termin... :D 16-letnie dzieciaki? To chyba w jakiejś szkole prowadzonej przez siostry zakonne, do której chodziły dzieci z sierocińca też prowadzonego przez siostry... Z tego co ja pamiętam, to już w wieku 7 lat większość dzieci na podwórku doskonale wiedziała "co w nocy robi tata z mamą". :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2012 01:07

Ech, Panie Lewy!... Głodnemu chleb na myśli. A to przecież na załączonym zdjęciu nic takiego nie ma, tylko niemowlęcy smoczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 23.05.2012 17:18

''Wyobraźcie sobie, że po lekcji na temat AIDS w 10 klasie podstawówki, my uczniowie (po ok. 16 lat) otrzymaliśmy po prezerwatywie!!!''

to jakaś szkołą specjalna ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, Komisja Żywności i Zdrowia USA właśnie zatwierdziła użycie lekarstwa, które zapobiega zarażeniem wirusem HIV, więc nie taki diabeł straszny jak go malują. Ale oczywiście to nie znaczy, że trzeba swawolić do woli...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Vulgaro
  • Vulgaro
  • 23.05.2012 09:26

Co za syf te akcje. Jeszcze z moich czasów szkolnych zastanawiam się kto za nimi stoi. Są ewidentną promocją rozpusty obyczajowej. Na zasadzie: "OK, pi..rzcie się kto z kim i kiedy popadnie, bo to NORMALNE, tylko bla-bla, bla-bla... (czyt.: zabezpieczajcie się przed AIDS)." Wszystko gra...
Naprawdę? To właśnie tego typu akcje w szczególny sposób przyczyniają się do promowania złych zachowań w omawianej sferze obyczajowości. Bo za nimi nie stoi (chyba?...) biznes pornograficzny, lecz autorytet państwa i instytucji międzynarodowych (finansowanych z Zachodu). Wyobraźcie sobie, że po lekcji na temat AIDS w 10 klasie podstawówki, my uczniowie (po ok. 16 lat) otrzymaliśmy po prezerwatywie!!! Fakt, że niektórzy byli po inicjacji, ale kierować do bądź co bądź dzieciaków(!) zakamuflowanego komunikatu: "Pi..rzcie się i luzik! To jest bezpieczne z prezerwatywą."?!?!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.