Facebook Google+ Twitter

GRAMMY WŁODKA PAWLIKA MUZYCZNYM WYDARZENIEM ROKU WG EMPIKU

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-04 16:28

Bestsellery Empiku to coroczny plebiscyt kulturalny, który wskazuje po jakie książki, płyty, filmy, gry i tytuły prasowe odbiorcy sięgają najchętniej.

Bestsellery Empiku to coroczny plebiscyt kulturalny, który wskazuje po jakie książki, płyty, filmy, gry i tytuły prasowe odbiorcy sięgają najchętniej. Laureatów tego największego w Polsce plebiscytu kulturalnego, w edycji za 2014 poznaliśmy 3 lutego podczas uroczystej Gali, która odbyła się w ATM Studio w Warszawie.

Wśród wyróżnionych przedstawicieli, reprezentujących świat kultury i sztuki, znalazł się Włodek Pawlik – jazzman o niezwykłej charyzmie i niekwestionowanym talencie. Muzyk zwyciężył w kategorii: Wydarzenie Roku – jest to odrębna nagroda, która jest przyznawana nie na podstawie wyników sprzedaży, ale werdyktu Kapituły złożonej z ekspertów Empiku.

Pawlik został doceniony m.in. za całokształt twórczości artystycznej – jest pierwszym w historii polskim muzykiem jazzowym, który został uhonorowany nagrodą Grammy – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w świecie muzyki. Statuetkę otrzymał za płytę „Night in Calisia” (w kategorii „najlepsza płyta dużego zespołu jazzowego”), która została nagrana przez trio Włodka Pawlika z Randym Breckerem i Filharmonią Kaliską.

Pianista uświetnił wydarzenie recitalem zagranym na fortepianie Boston, legendarnej marki Steinway & Sons, na którym już tradycyjnie artysta koncertuje. Spod klawiszy wydobył pierwsze dźwięki, utwierdzając wszystkich w słuszności otrzymanego wyróżnienia. Jazzman i jego instrument na tych kilka chwil sprawili, że publiczność znalazła się w zupełnie innym świecie – głębokie brzmienie fortepianu i dłonie, które wydawały się tańczyć na klawiszach sprawiły, że zapanowała cisza, a sala wypełniła się jazzowymi nutami.
(Anita Kot)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.