Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6804 miejsce

"Gramy raczej dla siebie". Wywiad z liderem zespołu Precedens

Przechadzając się po mieście i przeglądając miesięczny program różnorakich klubów widzimy mnóstwo plakatów promujących koncerty. Większość z nich zapowiada muzyczne wydarzenia młodych zespołów. Jednym z nich jest grupa Precedens.

materiały prasowe / Fot. LogoNa początek podstawowe pytanie: jak to się zaczęło?
Z polake (basistą) i Michałem Grabką (gitarzystą) spotkaliśmy się w 2006 r. i utworzyliśmy swój pierwszy zespół: Pożar Moskwy. Tak graliśmy dwa lata i mniej więcej w czerwcu 2008 r. wokalista i perkusista postanowili nas opuścić. My chcieliśmy tę przygodę z muzyką kontynuować, wiec postanowiliśmy po prostu grać dalej i zacząć coś kompletnie nowego. W grudniu 2008 r. udało nam się zbudować nowy skład.

Skąd się wzięła nazwa?
Z nazwami zawsze jest problem, a wymyślanie jej to katorga! Skąd się wzięła? Pamiętam, że to ja ją wymyśliłem, ale chyba nic więcej. Ten zespół, jeśli spojrzeć z boku, nie ma prawa bytu - każdy z członków zespołu porusza się w innych klimatach muzycznych i tak na dobrą sprawę ciężko było znaleźć wspólny mianownik, ale jakoś udało nam się razem zgrać pomimo tych różnic i wyszło takie „precedensowe wydarzenie”.

Koncert zespołu Precedens, Piwnica pod Harendą / Fot. Joanna Szczucka, udostępnione przez zespół PrecedensPiszecie na swojej stronie, że nie lubicie się "szufladkować", ale przecież „musi być” jakiś główny nurt muzyczny, wokół którego się poruszacie.
Jeśli mamy się określić to gramy szeroko pojętego rocka. Teraz jest mnóstwo odmian, ja się nawet w nich nie orientuję. Nie działa to jednak tak, że gramy rocka i nic więcej. Jak nam odbije palma to będziemy grać hip-hop czy jeszcze coś innego.

Tworzycie własną muzykę i teksty - kto jest ich autorem? Co chcecie przekazać?
Jeśli chodzi o teksty, to pisze je Ania, reszta zespołu zawsze jednak na to zerka i „sprawdza”, ale to ona pisze i ją trzeba pytać co chce przez nie przekazać. Muzyka jest po prostu dla nas sposobem wyrażenia, uzewnętrznienia się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

q
  • q
  • 31.07.2011 02:11

Ok, ok. Będzie, że się czepiam, ale czy liderem zespołu jest perkusista Kamil "Kaczor" Wróblewski czy też Maciej "Lubiej" Lubiejewski? Nie jest to niestety wyspecyfikowanie, pozostałe osoby można wykluczyć ze względu na fakt, że wspomniane są w tekście w osobie trzeciej. Jeżeli porównać skład osobowy Precedensu ze składem osobowym Pożaru Moskwy, wnioskować można, że chodzi o Lubieja, jako, że jest to jedyny pierwiastek wspólny obu zespołów nie wspomniany w powyższym tekście w osobie trzeciej. Pozdrawiam Precedens i autorkę :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej Lubiejewski
  • Maciej Lubiejewski
  • 27.07.2011 15:49

Jeszcze może tylko zaproszę na naszą stronę internetową, gdzie do wszystkich aktualności można się dokopać: www.precedens.art.pl albo strona na facebooku: www.facebook.com/precedenspl :) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.