Gran Derbi zakończone zwycięstwem Barcy 2:0

W sobotę, o godzinie 22 rozpoczęły się "Wielkie Derby". Mecz który jest jednym z najważniejszych w kalendarzu piłkarskim.

Wielkie Derby / Fot. Real Madryt, FC BarcelonaKlasyk piłkarski odbył się w Barcelonie. Przed meczem faworytem była FC Barcelona, która zajmuje pierwsze miejsce w lidze hiszpańskiej. Real Madryt był nisko oceniany z powodu słabej gry w tym sezonie, jednak wielkie derby nieraz przynosiły zaskakujące wyniki.

Mecz rozpoczął się od dominacji Barcelony. Real nie istniał na boisku przez pierwsze 20 minut, jedynie swoją obecność podkreślał podczas nieprzepisowych zagrań na Lionelu Messim. Piłkarze z Madrytu obudzili się dopiero w 25. minucie stwarzając dwie groźne akcje podbramkowe, lecz ani Drenthe, ani Sneijder nie potrafili wykorzystać okazji bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy znowu piłkarze Dumy Katalonii doszli do groźnych sytuacji aczkolwiek nie potrafili ich wykorzystać. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0.

Po zmianie stron piłkarze realu znowu nie mogli stworzyć akcji, a Barcelona prężnie atakowała bramkę Królewskich, ale Iker Casillas był w znakomitej formie. Jego forma była tak dobra, że w 68. minucie zdołał wybronić karnego strzelanego przez Eto'o. Jednak w 83. minucie Casillas nie zdołał obronić przypadkowego strzału Eto'o. To nie był koniec ataku Barcelony na bramkę Realu. Już w ostatnich minutach meczu bramkę dla Dumy Kataloni zdobył Lionel Messi. "Wielkie Derby" skończyły się zasłużoną wygraną FC Barcelony.