Facebook Google+ Twitter

Gran Turismo Polonia - Gdynia 24 lipca, Poznań 25 lipca.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-20 15:06

Dla polskich fanów motoryzacji to będzie wyjątkowo gorące lato. Tylko tego roku, podczas trzech wielkich imprez (Rage Race, N-Gine Renault F1 Team Show, Gran Turismo Polonia) będzie miało szansę bawić się ponad 200 tysięcy osób. Czy Polacy oszaleli na punkcie motoryzacji?

GTP '09 / Fot. materiały prasowePrzyjazd Roberta Kubicy do Polski pokazał jak duża jest popularność tego sportowca w naszym kraju. Pomimo, że szansę aby pójść jego śladami są nikłe, to na spotkanie ze znanym kierowcą do Poznania przybyło ponad 100 tys. osób. Nie przeszkadzało im ani mocne słońce, ani lejący się z nieba żar, ani nawet ubogie zaplecze Toru Poznań.

Pogoda nie przeszkadzała również uczestnikom i kibicom Rage Race – polskiej odmiany znanego na świecie wyścigu Gumball 3000. W ramach tej imprezy dziesiątki kierowców stanęły do „wyścigu” na trasie prowadzącej przez cały kraj. Choć całość odbywa się nieco z przymrużeniem oka (na drogach publicznych kierowcy nie mogą się ścigać), emocji nie brakuje. Świadczy o tym nie tylko duża liczba uczestników, ale również rosnąc ilość osób, które pragną zobaczyć samochody przemierzające w ramach RR Polskę.

W najbliższym czasie czeka nas kolejne interesujące wydarzenie motoryzacyjne. W ramach Gran Turismo Polonia zjedzie do Polski ponad 70 samochodów klasy GT o wartości przekraczające 45 mln zł. Ubiegłoroczny pokaz tych samochodów przyciągnął do centrum Poznania ok. 40 tys. widzów. Jak będzie w tym roku? Organizatorzy zapowiadają dwie imprezy otwarte: w Gdyni (24 lipca) i w Poznaniu (25 lipca). Jest więc szansa, by 6. edycja Gran Turismo Polonia pobiła frekwencyjny rekord.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.