Facebook Google+ Twitter

"Granat poproszę!" - zabawna komedia kryminalna

"Granat poproszę!" Olgi Rudnickiej to świetna komedia kryminalna, przy której można zapomnieć o swoich problemach. Bo przecież zawsze może być gorzej...

 / Fot. Prószyński i S-kaBardzo lubię komedie kryminalne – zarówno filmy, jak i książki. Niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z twórczością Olgi Rudnickiej, która nie niesamowite poczucie humoru, które umiejętnie łączy z kryminałem. Dlatego nie mogłam przejść obojętnie wobec jej kolejnej książki.

Główną bohaterką jest Emilia Przecinek, autorka romansów. Jest matką dwójki nastolatków Kropka i Kropeczki oraz szczęśliwą żoną. Marzy, by być wyższa (ma jedynie sto pięćdziesiąt cm wzrostu), móc kupować buty w dziale na dorosłych (kto traktuje poważnie kogoś, kto zaopatruje się w obuwie w dziale dla dzieci) i mniej ważyć (hodowała ładny brzuszek siedząc przed telewizorem). Wierzy w miłość do końca życia, inaczej nie pisałaby tych rzewnych historii dla kobiet.

Pewnego dnia dowiaduje się, że jej mąż Cezary ma romans. I postanawia ją zostawić dla młodszej i co gorsza wyższej partnerki (to Emilię boli najbardziej). Zupełnie nie przejmuje się, że zostawia ją z kredytem hipotecznym, dwójką nastolatków, teściową i matką, które są niczym harpie. Na domiar złego jej mąż zmienił za jej plecami pracę, a z firmowego konta zginęła ogromna suma pieniędzy, co bardzo psuje jej reputację jako pisarki. Jakby tego było mało, wkrótce zostaje znaleziona martwa kochanka męża. Emilia nie zamierza się jednak załamywać, tylko postanawia wziąć sprawy w swoje ręce...

"Granat poproszę!" to świetna komedia kryminalna, przy której można zapomnieć o problemach. A nawet pomyśleć, że inni mają gorzej. Wiarołomny mąż, który chce ułożyć sobie życie z inną kobietą, długi, groźba utraty mieszkania - to tylko czubek góry lodowej. Na szczęście oliwa jest zawsze sprawiedliwa, a mąż zostaje wykiwany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.