Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34795 miejsce

"Granatowy Prawie Czarny", czyli w walce o samych siebie

Film „Granatowy Prawie Czarny” jest opisem stanu emocjonalnego, który przepełnia niepewność pragnień, myśli, celów... Ciągły niepokój i lęk przed przyszłością potęgowane są przez nieumiejętność odżegnania się od tego, co już minęło.

Bohaterowie filmu Daniela Sancheza Arevalo to młodzi ludzie, których życie jest naznaczone smutną refleksją o braku jakichkolwiek perspektyw na szczęście. Jorge (Quim Gutierrez) kończy studia i ma nadzieję znaleźć lepszą, aniżeli dotychczasowa, posadę. Próbuje także przekuć swoją wieloletnią fascynację sąsiadką Natalią (Eva Pallares) w związek z prawdziwego zdarzenia. Jego brat - Antonio (Antonio de la Torre) poznaje na więziennych warsztatach teatralnych Paulę (Marta Etura), w której się zakochuje i z którą planuje dziecko. Przyjaciel Jorge - Sean (Raul Arevalo), demaskuje skrywane przez swojego ojca kłamstwo. Oni wszyscy wydają się być zagubieni w brutalnym i niesprawiedliwym nowoczesnym świecie, którego symbolem jest elegancki, charakterystyczny dla pokolenia yuppi, garnitur.

Obraz będący debiutem reżyserskim Arevalo pokazuje jak łatwo jest człowiekowi zaplątać się w toksyczne relacje z innymi i jaką trudność może sprawić w takich sytuacjach zachowanie twarzy. Bohaterowie uczą się powoli asertywności, odnajdywania tego co jest naprawdę ważne nie ogólnie, ale właśnie dla nich samych. Piętno smutnej przeszłości i problemów ponad siły ustępują miejsca dalszej walce o siebie, uczucia i swoje marzenia. Zarówno trudne decyzje jak i eksperymenty z miłością i przyjaźnią nie zawsze znajdują szczęśliwe zakończenie – mimo to uczą młodych jak radzić sobie z tym, czego nie można jednoznacznie przezwyciężyć.

„Granatowy Prawie Czarny” to idealny film dla ludzi, którzy w jakikolwiek sposób czują się ograniczani – wewnętrznym lękiem lub brakiem zrozumienia z zewnątrz. Postacie stworzone przez Arevalo uświadamiają widzom, że każdą przeszkodę można pokonać, ale oprócz własnej determinacji niezbędne jest do tego otoczenie dobrych ludzi, którzy potrafią zainspirować nas do koniecznych, chociaż czasami trudnych do zaakceptowania przez innych, zmian.

Granatowy Prawie Czarny
- „Azuloscurocasinegro”
reż. Daniel Sanchez Arevalo
Hiszpania 2006
wyk.: Quim Gutierrez
Marta Etura
Antonio de la Torre
Hector Colome
Raul Arevalo
Eva Pallares
Nagrody GOYA AWARDS 2007:
Najlepszy debiut reżyserski – Daniel Sanchez Arevalo
Najlepszy debiut aktorski – Quim Gutierrez
Najlepszy aktor drugoplanowy – Antonio de la Torre

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Widz
  • Widz
  • 04.02.2011 20:07

Średni, momentami nużący.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś oglądam ten film, recenzja jeszcze mnie zachęciła, plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja widziłam ten film...... hmmm....... i powiem szczerze, ze nawet fajny..
Pokazuje ludzi niezle "szajbnietych" ale sa momenty w których mozna sie posmiac i niestety momenty w których mozna usnąc.
ale mozna sie osłuchać z Jezykiem Hiszpańskim;) hehe
Pozdrówki;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"przekuwanie wieloletniej fascynacji" :) normalnie na ten film nie zwróciłbym uwagi, a po przeczytaniu tego tekstu zaczyna mnie on intrygować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam ochotę obejrzeć ten film!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.