Facebook Google+ Twitter

Grand Press 2013. Mariusz Szczygieł Dziennikarzem Roku!

Miesięcznik "Press" przyznał tytuł Dziennikarza Roku 2013 Mariuszowi Szczygłowi z "Gazety Wyborczej". "To wszystko za jeden reportaż. Ja napisałem tylko jeden reportaż w tym roku" - mówił zaskoczony laureat.

Mariusz Szczygieł na gali Grand Press 2013 / Fot. PAP/Tomasz GzellNagrody Grand Press przyznawane są od 1997 r. najlepszym dziennikarzom prasowym, radiowym i telewizyjnym. W tym roku do plebiscytu zgłoszono 714 materiałów, spośród których jury nominowało 51 prac. Tytuł Dziennikarza Roku 2013 otrzymał Mariusz Szczygieł z "Gazety Wyborczej", który uzyskał 87 punktów. Drugi był Tomasz Sekielski z TVP1 (59 punktów), a trzeci Cezary Gmyz z "Do Rzeczy" (40 punktów).

Mariusz Szczygieł zaznaczył, że nagrodę dostał tylko za jeden reportaż. Chodziło mu o głośny tekst "Śliczny i posłuszny", w którym opisuje historię kobiety, która zabiła pasierba, a po odbyciu kary i zatarciu skazania, została nauczycielką.

"Wróciłem do reportażu troszkę dzięki "Pressowi". Był taki moment w roku 2000, kiedy prowadziłem taki program, a "Press" opublikował takie zdanie, które bardzo podziałało na moją ambicję reporterską. Napisał o mnie "były dziennikarz, były reporter". To na mnie bardzo podziałało. Pisanie to jest mój żywioł. Nawet gdyby nie było gazet, to ja, jako niewykształcony digitalnie będę pisał na murach, płotach, na ścianach. Bardzo dziękuję" - mówił po ogłoszeniu werdyktu dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Przed Mariuszem Szczygłem tytuł Dziennikarza Roku zdobywali m.in. Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Tomasz Lis, Kamil Durczok, Waldemar Milewicz, Janina Paradowska, Justyna Pochanke, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Bogdan Rymanowski, czy też Andrzej Poczobut. Nagroda to 10 tys. zł i statuetka stalówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

To ja ponawiam pytanie.
Może wreszcie uzyskamy odpowiedz, na którą chyba nie tylko ja czekam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TO zapytam jutro o świcie. ;)))))) to będzie już trzecia kolejna pora pytań. ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu, redakcja o tej porze śpi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak. ODPOWIEDZI BRAK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Panu Mariuszowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla zwycięzcy gratulacje! Trzeba będzie, obowiązkowo, poszukać i przeczytać nagrodzony reportaż.
a czy tu będzie też Konkurs Obywatelskiego Dziennikarza Roku ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.