Facebook Google+ Twitter

Grand Prix Danii: Dublet Polaków!

Polscy kibice będą wspaniale wspominać zawody na torze Parken. Zakończyły się one zwycięstwem Jarosława Hampela, który awansował na pozycję lidera cyklu GP. Drugie miejsce zajął Tomasz Gollob. Podium uzupełnił Chris Harris.

Na zdjęciu Emil Sajfutdinov. "Rosyjska torpeda" w ostatnim turnieju doznał groźnej kontuzji i w Kopenhadze nie startuje. / Fot. Fot. Sławomir ŻylakBieg po biegu:
1. HAMPEL, Woffinden, Madsen, Protasiewicz
Świetnie w swoim pierwszym starcie zaprezentował się "Mały". Startując z czwartego pola założył wszystkich rywali i pomknął do mety. Niestety stawkę zamknął Piotr Protasiewicz.
2. BJERRE, Zetterstroem, Crump, Hancock
Spod taśmy równo Kenneth Bjerre i Magnus Zetterstroem. Duńczyk miał jednak bliżej do krawężnika i nie dał się zamknąć doświadczonemu Szwedowi. Za ich plecami obecny mistrz świata - Jason Crump i mistrz świata z 1997 roku - Greg Hancock.
3. JONSSON, Holder, Klindt, Pedersen / Holta (taśma)
W pierwszej odsłonie w taśmie wjeżdża Rune Holta. Za niego startuje Nicolai Klindt, który po fantastycznym starcie przez moment był na pierwszym miejscu. Szybko wyprzedził go Andreas Jonsson, który pomknął po 3 punkty. Później ten manewr powtórzył Chris Holder. Nieoczekiwanie dla miejscowych kibiców na ostatnim miejscu linię mety mija Nicki Pedersen.
4. GOLLOB, Lindgren, Harris, Andersen
Świetny start Tomasza Golloba. Polak pomknął do mety, ale na jego błąd czekał Fredrik Lindgren. Ponownie na ostatnim miejscu zawodnik gospodarzy - Hans Andersen.

5. WOFFINDEN, Pedersen, Gollob, Crump
"Tajski" wygrywa start i pokonuje swoich utytuowanych rywali. Gollob o 3. miejsce walczy z Crumpem i wygrywa.
6. HARRIS, Holta, Madsen, Hancock
"Bomber" najlepiej spod taśmy i wygrywa. Do końca jednak musi walczyć o trzy punkty z Holtą. Norweg z polskim paszportem był blisko minięcia Brytyjczyka na trzecim okrążeniu, ale jego atak został zablokowany. Drugi raz stawkę zamyka Hancock.
7. JONSSON, Andersen, Bjerre, Protasiewicz
W pierwszej odsłonie biegu "AJ" wypycha na bandę Andersena. W powtórce za szeroko wychodzi Bjerre i jego błąd wykorzystują Jonsson i "Ugly Duck". "Pepe" ponownie zamyka stawkę.
8. HOLDER, Hampel, Zetterstroem, Lindgren (upadek/wykluczenie)
Tor w Kopenhadze w coraz gorszym stanie. Na pierwszym łuku problemy ma Lidgren, który upada i zostaje wykluczony. W powtórce najlepiej ze startu wychodzi Holder, ale przez cztery okrążenia musi bronić się przed atakami Jarosława Hampela.

9. LINDGREN, Jonsson, Hancock, Woffinden
Lindgren mimo upadku świetnie rozegrał start i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Zawodnicy za jego plecami skupieni byli na walce o dwa punkty. Na kresce lepszy od Hancocka okazał się Jonsson. Pierwszy nieudany start Woffindena, który zamknął stawkę.
10. ANDERSEN, Crump, Holder, Madsen
Andersen wygrywa start. Crump najsłabiej, ale szybko radzi sobie z Madsenem, a następnie agresywnym atakiem mija Holdera.
11. ZETTERSTROEM, Harris, Pedersen, Protasiewicz
"Zorro" najlepiej spod taśmy i mknie po 3 punkty. Harris mija na ostatnim okrążeniu pupila gospodarzy - Pedersena. Trzecie "0" dla Protasiewicza.
12. HAMPEL, Bjerre, Holta, Gollob
Po starcie na końcu stawki lider klasyfikacji Grand Prix - Bjerre. Duńczyk jednak szybko radzi sobie najpierw z Gollobem, a następnie z Holtą. "Mały" daleko z przodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

JAREK w tym roku na majstra! Musi bo to jego sezon życia;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Polska!! Pięknie pojechali. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo chłopaki! Adam, relacja oczywiście na 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.