Facebook Google+ Twitter

Grand prix "Impresji Artystycznych" dla Patrycji Malinowskiej

Współautorzy: Marta Wróbel

Znamy już zwycięzców i nagrodzonych Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne", którego to koncerty odbywały się w Aleksandrowie Kujawskim. Grand Prix - główny laur festiwalu - otrzymała Patrycja Malinowska.

Zdobywczyni Grand Prix "Impresji 2009"- Patrycja Malinowska / Fot. M. WróbelDo roku 2000 festiwal organizowała Grażyna Świtała, od tego czasu do dziś, czyli minionej właśnie XIII edycji, robi to Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus.. Uczestnikami festiwalu są młodzi, niepełnosprawni, ale za to niezwykle utalentowani muzycznie, wspaniali ludzie. W większości wywodzący się z niemajętnych domów i środowisk.
Tegoroczny festiwal podzielony był między dwa miasta: Ciechocinek, w którym to fundacja ma Wszyscy uczestnicy wykonali hymn festiwalu i zarazem fundacji Pro Omnibus "Serce za uśmiech" / Fot. M. Wróbelmożliwości logistyczno-lokalowe do prowadzenia warsztatów wokalnych oraz zakwaterowania uczestników bo pamiętać trzeba, że każdy uczestnik przybywa z opiekunem, oraz Aleksandrów Kujawski, gdzie uczestnicy znaleźli ogromne zrozumienie oraz zainteresowanie festiwalem i chęć pomocy organizacyjnej władz miasta, czego władze Ciechocinka nie dały fundacji.
Trzydniową serię koncertów w Aleksandrowie Kujawskim oraz koncert laureatów w Toruniu poprzedziły warsztaty wokalne, które trwały od 16 lipca. Prowadzone były przez doskonałych instruktorów na czele z Ewą Lewandowską. W skład kadry szkoleniowej weszli: wspomniana Ewa Lewandowska, Agnieszka Brząkalik, Katarzyna Piasecka, Agnieszka Olszewska oraz Mateusz Ziółko. Wokaliści występowali i szkolili się przy akompaniamencie Orkiestry im. Johanna Straussa inaczej zwanej Orkiestrą Symfoników Bydgoskich Marka Czekały.
Wieczorek poetycki. / Fot. M. WróbelW Ciechocinku, podczas warsztatów, uczestnicy w wolnych chwilach mieli okazję uczestniczyć w zajęciach recytatorsko-plastyczno-teatralnych przygotowanych przez studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zwieńczeniem tych spotkań był wieczorek poetycki przygotowany przed podopiecznych festiwalu dla organizatorów i wszystkich, którzy brali udział w "Impresjach", który odbył się w środę przed koncertami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ny także od wszystkich autorów link przekazałyśmy gratulacje zwycięzcom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle dziewczyny przygotowały nam ciekawą relację! Brawo brawo, jak zawsze super.
Gratuluję laureatom festiwalu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.