Facebook Google+ Twitter

Grand Prix (pływanie) Kraków

W dniach 24-25.października w Krakowie na basenie Akademii Wychowanie Fizycznego odbył się pierwszy w sezonie Grand Prix w pływaniu.

 / Fot. Dominika DrabikW zawodach wzięło udział blisko 550 zawodników ze 105 klubów z całej Polski. Już pierwszego dnia nie zabrakło wrażeń w porannym bloku startowym.W konkurencji 50 m stylem dowolnym niebywałą szybkością popisał się Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań uzyskał czas 22.50s, a kilka minut później w konkurencji 100m stylem motylkowym poprawił swój własny rekord życiowy o ponad sekundę uzyskując czas 52.55s. Kacper również w niedzielnej sesji porannej popisał się świetną dyspozycją osiągając czas 1:45.05s na dystansie 200m stylem dowolnym oraz dokładając kolejny rekord życiowy na dystansie 50m stylem motylkowym – 24.08s ustępując jedynie zwycięscy Oskarowi Krupeckimu z Śląska Wrocław (23.85s.).
Kacper Majchrzak(Warta Poznań) / Fot. Dominika Drabik


Świetnie spisała się na zawodach również pływaczka Juwenii Wrocław- Alicja Tchórz. Na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskała czas 58.44s, słabszy jedynie o setną sekundy od rekordu Polski który sama ustanowiła. Do zwycięstwa dopisała również 200m i 400m stylem zmiennym.
Alicja Tchórz(Juwenia Wrocław) / Fot. Dominika Drabik


Wyśmienitą formę zaprezentowała również wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata – Aleksandra Urbańczyk. Pływaczka z Łodzi nie miała sobie równych w trzech konkurencjach: 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. W 50m stylem dowolnym Urbańczyk była zaledwie o 3 setne gorsza od swojego rekordu życiowego uzyskując czas 24.25. Natomiast w konkurencji o połowę dłuższej nie pozostawiła złudzeń rywalką i pierwszy raz w karierze zeszła poniżej 54 sekund, dokładnie 53.84s.
Aleksandra Urbańczyk / Fot. Dominika Drabik


Formalnością było potwierdzenie wspaniałej formy naszego najlepszego grzbiecisty – Radosława Kawęckiego(AZS AWF Warszawa). Na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskał czas 51.27s. „Kawa” wystartował jeszcze na dystansie 200m stylem zmiennym zwyciężając, ustąpić musiał jedynie w 50m stylem grzbietowym – Tomaszowi Polewce(AZS AWF Katowice). W niedzielnej sesji na dystansie 200m stylem grzbietowym po raz kolejny pokazał dominacje nad rywalami uzyskując czas 1:52.60s.

Wstydem byłoby nie wspomnieć o nowym rekordzie Polski na dystansie 50m stylem klasycznym. 18-letnia Dominika Sztandera(Juwenia Wrocław) w sesji popołudniowej wykazała się niebywałym sprytem i szybkością poprawiając dotychczasowy rekord Ewy Ścieszko na tym dystansie o 31 setnych, uzyskując 30.30s! Tym samym jak dodał spiker jest to 20 czas na świecie.
Dominika Sztandera(Juwenia Wrocław) / Fot. Dominika Drabik
Do grona zwycięzców dopisali się również:

Wojciech Wojdak(Unia Oświęcim) na dystansie 400m i 1500m stylem dowolnym
Kacper Klich(Śląsk Wrocław) na dystansie 800m stylem dowolnym
Krzysztof Tokarski (AZS AWF Katowice) na dystansie 50m stylem klasycznym (pod nieobecność Dawida Szulicha)
Monika Czerniak (Kormoran Olsztyn) na dystansie 400m stylem dowolnym
Paula Żukowska (Juwenia Wrocław) na dystansie 200m stylem motylkowym.Zwycięzcą i rekordzistą serdecznie GRATULUJEMY!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.