Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15334 miejsce

Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn

Obłędna Plaża 2017 przeszła już do historii. Po trwającym 4 dni turnieju rozgrywanym na plaży „Łazienki” w Zbąszyniu wśród pań najlepsze okazały się K. Kociołek/D. Strąg, natomiast w rywalizacji męskiej triumfowali P. Łukasik/M. Ociepski

„Obłędna Plaża” 2017
 / Fot. Dorota MichalczakOd czwartku do niedzieli kibice zgromadzeni na obiekcie przy jeziorze „Błędno” byli świadkami wielu spotkań stojących na bardzo wysokim poziomie. Łącznie do turnieju zgłosiło się aż 77 par w dwóch kategoriach. Jest to absolutny rekord jeśli chodzi o frekwencję uczestników turnieju w Zbąszyniu, wśród których znaleźli się reprezentanci polskich kadr seniorskich
i młodzieżowych, a nawet reprezentanci Czech. Było to prawdziwe święto siatkówki plażowej, które dostarczyło wielu niezapomnianych emocji.

Pierwszy dzień „Obłędnej Plaży” upłynął pod znakiem turnieju eliminacyjnego kobiet
 / Fot. Dorota MichalczakO 8 premiowanych awansem miejsc do turnieju głównego walczyło 14 par, które zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej z nich do dalszej fazy rozgrywek awans uzyskiwały zespoły znajdujące się na dwóch czołowych miejscach po rozegraniu wszystkich spotkań. Do czwartkowej rywalizacji stanęły zarówno zawodniczki bardzo doświadczone, posiadające na swoim koncie wiele sukcesów na arenie krajowej, jak i międzynarodowej oraz „młoda krew” w postaci reprezentantek Polski.

 / Fot. Dorota MichalczakPoziom zmagań był naprawdę wysoki i obfitował w wiele zaciętych i emocjonujących spotkań, z których dużą część musiał rozstrzygać tie-break. Zwycięskie pary miały okazję do solidnego treningu przed dalszą fazą turnieju, w której poprzeczka zawieszona była jeszcze wyżej. Ciekawostką podczas zbąszyńskiego turnieju był odmienny, czterodniowy system gier. Dzięki takiemu ustaleniu drabinki, mecze finałowe kobiet odbyły się, podobnie jak w przypadku turnieju męskiego, w niedzielę.
Blisko dwanaście godzin trwała sportowa część drugiego dnia Obłędnej Plaży w Zbąszyniu.

 / Fot. Dorota MichalczakW przepięknej aurze i przy rewelacyjnej pogodzie rozegrano ponad 40 spotkań na 4 boiskach! W drugim dniu zmagań swoją rywalizację rozpoczęli mężczyźni, walcząc w eliminacjach o 8 miejsc premiowanych awansem do turnieju głównego. Było to arcytrudne zadanie, biorąc pod uwagę, że do kwalifikacji zgłosiło się aż 47 par. Wśród nich wielu doświadczonych zawodników, posiadających przeszłość kadrową i liczne sukcesy na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Kroku im starali się dotrzymać między innymi młodzi, ale nie mniej utalentowani uczniowie spalskiego SMS-u czy chociażby czeska eksportowa para Dumek/Bercik, uczestnicy wielu europejskich turniejów CEV.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Obłędna Plaża" - to byłe emocje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.