Facebook Google+ Twitter

Grand Prix Talia 2008 jedzie do Legnicy

Trzy nagrody, w tym główną XII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2008, zakończonego właśnie w Tarnowie, otrzymał spektakl „Sami” w reżyserii Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka z Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.

W Tarnowie zakończył się XII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2008, organizowany
przez Tarnowski Teatr im. L. Solskiego. Przez osiem dni trwania festiwalu, publiczność obejrzała osiem spektakli prezentowanych w konkursie głównym, trzy spektakle w konkursie „Talia Off” oraz trzy przestawienia pozakonkursowe.

Przedstawienia oceniało jury w składzie Sławomira Łozińska (aktorka, przewodnicząca jury), Lech Raczak (reżyser), Jan Kozikowski (scenograf), Paweł Moszumański (kompozytor) i Łukasz Maciejewski (krytyk filmowy i teatralny).

Jury postanowiło przyznać Grand Prix Talia Off, statuetkę autorstwa Ewy Fleszar i nagrodę pieniężną w wysokości dwóch tysięcy złotych ufundowaną przez Firmę Marketingową Hektor, Teatrowi KTO za przedstawienie „Atrament dla leworęcznych” Krzysztofa Niedźwiedzkiego.

W konkursie głównym jury postanowiło przyznać sześć równorzędnych nagród, każda w wysokości 1666.66 złotych ufundowanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Tarnowa, następującym twórcom i spektaklom: nagroda dla Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka za tekst, reżyserię i role aktorskie w przedstawieniu „Sami” Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy; nagroda dla Teatru Polskiego w Poznaniu za przedstawienie „Bobok” na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego; nagroda dla Teatru Nowego w Zabrzu za przedstawienie „Tutam” Bogusława Schaeffera; nagroda dla Jarosława Tumidajskiego za reżyserię przedstawienia „Czerwone Komety” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie; nagroda aktorska dla Anity Poddębniak za rolę Maryni w przedstawieniu „Sami”; nagroda aktorska dla Mirosława Neinerta za rolę Feliksa Rzepki w przedstawieniu „Kolega Mela Gibsona” Tomasza Jachimka z Teatru KOREZ.

Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2008 - Statuetkę Talii (autorstwa Ewy Fleszar) oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy za przedstawienie „Sami” Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka w reżyserii autorów.

W plebiscycie publiczności zwyciężył tarnowski spektakl „Czerwone Komety”. Nagrodę specjalną przyznała też redakcja festiwalowej gazetki „4 strony Talii”; otrzymała ją Anna Lenczewska za rolę Bibi w „Czerwonych Kometach”. Natomiast władze Tarnowa uhonorowały Annę Retmaniak z Programu Pierwszego Polskiego Radia za promocję miasta i festiwalu na ogólnopolskiej antenie.

Za rok Tarnów gościć będzie najlepsze przedstawienia komediowe na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2009.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.