Facebook Google+ Twitter

Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Skate Canada

Jeannie Rochette, Marie France Dubreuil - Patrice Lauzon, Zhang Dan - Zhang Hao oraz Stephane Lambiele to zwycięzcy wczorajszych zawodów Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym – Skate Canada.

W kanadyjskiej Victorii dwukrotnie triumfowali gospodarze. Mimo słabszego występu w programie krótkim, Jeannie Rochette zdołała przesunąć się z piątego na pierwsze miejsce. Do hiszpańskiej muzyki z „Don Juana”  Kanadyjka brawurowo wykonała bardzo trudne elementy techniczne: dwukrotnie skoczyła potrójnego Flipa i Lutza (najpierw w kombinacjach, potem solo) sekwencję podwójnego Axla z potrójnym Toeloopem oraz potrójnego Salchowa. Rochette tym samym wyprzedziła utytułowana już rywalkę Japonkę Fumie Suguri (srebrną medalistkę Mistrzostw Świata z Calgary) oraz młodziutką, szesnastoletnią Koreankę Yu Na Kim, aktualną Mistrzynię Świata Juniorów. Kanadyjka wyrasta więc w tym sezonie na jedną z głównych pretendentek do medali na międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej.


Jest to pewna nowość w kanadyjskiej ekipie, gdyż mimo wielu sukcesów w łyżwiarstwie figurowym, nigdy nie było w tym kraju dobrych solistek.

Kanadyjczycy triumfowali też w konkurencji tańców na lodzie. Marie France Dubreuil i Patrice Lauzon powtórzyli swój ubiegłoroczny sukces i wyprzedzili pozostałych konkurentów o ponad 20 punktów w łącznej klasyfikacji.


 

Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja solistów, w której zwyciężył aktualny Mistrz Świata – Stephane Lambiel, choć po programie krótkim plasował się dopiero na siódmym miejscu.  Występ Szwajcara do muzyki z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego nie był pozbawiony błędów (dwie nieudane próby poczwórnego Toeloopa). Mimo to wykonał czysto pięć potrójnych skoków, jak zawsze zachwycał też wspaniałymi piruetami. Lambiel wyprzedził w końcowej klasyfikacji Japończyka Daisuke Takahashi oraz Amerykanina Johnnego Weira.


 

Na bardzo wysokim poziomie stała konkurencja par sportowych głównie dzięki znakomitemu występowi Chińczyków Dan Zhang – Hao Zhang. Wicemistrzowie olimpijscy i świata świetnie zaprezentowali elementy techniczne: potrójnego wyrzucanego Rittbergera oraz Salchowa (para ta na Igrzyskach w Turynie próbowała poczwórnego wyrzucanego Salchowa podczas, którego zawodniczka bardzo niefortunnie upadła, mimo tego kontynuowali program), potrójnego Salchowa skakanego równolegle oraz potrójne podnoszenie twistowe.


 

Wyniki Skate Canada:


Solistki:

1. Joannie Rochette (Kanada)

2. Fumie Suguri (Japonia)

3. Yu-Na Kim (Korea Płd.)

4. Alissa Czisny (USA)

5. Susanna Poykio (Finlandia)

6. Mira Leung (Kanada)

Soliści:

1. Stephane Lambiel (Szwajcaria)

5. Tomas Verner (Czechy)

6. Yannick Ponsero (Francja)

Tańce na lodzie:

1. Marie- France Dubreuil/Patrice Lauzan ( Kanada)

2. Tessa Virtue/Scott Moir (Kanada)

3. Federica Faiella/ Massimo Scali (Włochy)

4. Meryl Davis /Charlie White (USA)

5. Anastasia Platonova/Andrei Maximishin (Rosja)

6. Kimberly Navaroo/Brent Bommentre (USA)

Pary sportowe:

1. Dan Zhang/ Hao Zhang (Chiny)

2.Rena Inoue/John Baldwin (USA)

3. Valerie Marcoux/ Craig Buntin ( Kanada)

4. Elizabeth Putnam/Sean Wirtz (Kanada)

5. Tiffany Vise/Derek Trent (USA)

6. Kendra Moyle/Andy Seitz (USA)

2. Daisuke Takahashi (Japonia) 3. Johnny Weir (USA) 4. Shawn Sawyer (Kanada)

Źródło: strona ISU, www.isu.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.