Facebook Google+ Twitter

Grand Prix Węgier: 50. wyścig Roberta Kubicy w F1

Wyścigi na Węgrzech zawsze były dla Roberta Kubicy wyjątkowe, niestety nie ze względu na wyniki tu osiągane. Tegoroczny będzie specjalny, bo 50. w karierze Polaka w Formule 1.

Robert Kubica / Fot. http://www.flickr.com/photos/ph-stop/2563916378/sizes/l/Po kilku pierwszych wyścigach tegorocznego sezonu Formuły 1, wydawało się, że podczas Grand Prix Węgier będziemy już znali następcę Lewisa Hamiltona na fotelu Mistrza Świata Formuły 1. Dominacja bolidów Brawn GP była tak wielka, że niemal wszyscy stawiali na tytuł dla Jensona Buttona. Na szczęście taki scenariusz się nie spełnił i powoli walka o tytuł nabiera rumieńców.

Czy poprawki Brawn GP wystarczą?

W pogoń za Buttonem i Barichello ruszyli kierowcy zespołu Red Bull Racing – Mark Webber i Sebastian Vettel. Ten drugi traci do Buttona 21 punktów w klasyfikacji generalnej. To nadal dużo, ale biorąc pod uwagę przewagę, jaką mają obecnie bolidy Red Bull Racing nad resztą stawki, może być kwestią czterech wyścigów odrobienie tej straty.

Zespół Rossa Brawna zapowiada serię poprawek na wyścig na Węgrzech, które mają poprawić osiągi bolidów. Ich skuteczność musiałaby jednak być ogromna, aby zbliżyć się do kierowców Red Bulla.

Brak poprawek na pewno nie wystarczy

Żadnych poprawek w swoim bolidzie na Grand Prix Węgier nie przewiduje zespół Roberta Kubicy. BMW Sauber liczy na to, że z wyścigu odpadnie w wyniku wypadków i awarii około 17 zawodników, co pozwoli im na walkę o podium.

Nie wiadomo w takim razie, czym zajmuje się obecnie zespół Theissena. Niedawno ogłoszono, że przy braku testów na torach, przygotowywanie bolidu na przyszły sezon F1 jest bez sensu i trzeba stopniowo testować podczas wyścigów poszczególne części. Na Grand Prix Węgier nie będzie jednak niczego nowego... Może zawodnicy będą testować nowe zegarki albo buty. BMW pewnie nie chce pracować nad bolidem na 2010 rok. Już kiedyś zaczęli prace nad nowym bolidem bardzo wcześnie. Efekty widzimy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.