Facebook Google+ Twitter

Granie i zbieranie

W niedzielę po raz kolejny gra Wielka Orkiestra świątecznej pomocy, to co dzisiaj usłyszałem i zobaczyłem w mediach dało mi mocno do myślenia.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy to już instytucja,regularne zbiórki i kolejne rekordy w tym zakresie. Wielcy tego świata podłączają się chętnie do tej akcji. Tylko warto się zastanowić jak to jest, że ktoś jest decydentem, rządzi z wyboru i nadania społeczeństwa, zbiera w postaci podatków i innych opłat gigantyczne fundusze, z których to funduszy mają być realizowane określone cele na rzecz tegoż społeczeństwa. Bo przecież w naszym ustroju politycznym rządzenie to służba publiczna. Tymczasem cele te w znacznej mierze nie są realizowane, także w tak sensytywnym obszarze jak zdrowie. No i mamy różnego rodzaju akcje zbierania, tak aby jakoś tym jakże wielu potrzebującym pomóc.
W każdym kraju i ustroju jest miejsce na takie akcje, bo zawsze istnieje jakaś grupa, którą można wesprzeć. No ale w naszym kraju akcje te stają się instytucjami a decydenci, którzy powinni dbać o to aby akcje tego typu miały niszowy charakter nawet się w nie włączają, natomiast media reklamują takie wydarzenia jako coś naturalnego.
Wyobrażmy sobie, że w naszym gospodarstwie domowym ktoś ma kłopoty zdrowotne, czy zamiast przenaczyć środki na poprawę jego zdrowia kupujemy sobie np. nowy samochód z napędem na cztery koła? Czy zdrowie zawsze nie powinno być priorytetem? Ja osobiście będąc decydentem po prostu starałbym się zapewnić środki na szereg celów tychże zbiórek tak aby ograniczać ich zakres. Czy tak się dzieje, czy wręcz przeciwnie obszar potrzeb do zaspokojenia w zakresie zdrowia staje się coraz większy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ta nowa szata graficzna serwisu to jakaś masakra, brak porządku, jasnego i klarownego dostępu do materiałów, za duże zdjęcia, jednym zdaniem porażka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.