Facebook Google+ Twitter

Granie Na Żywo – Grabek

13 marca w Hard Rock Cafe Kraków wystąpi Wojtek Grabek – niecodzienny artysta, który w perfekcyjny sposób łączy ze sobą elektronikę i brzmienia instrumentalne. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Granie Na Żywo.

Granie Na Żywo – Grabek

Data: 13.03.2013
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 12 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu)

13 marca w Hard Rock Cafe Kraków wystąpi Wojtek Grabek – niecodzienny artysta, który w perfekcyjny sposób łączy ze sobą elektronikę i brzmienia instrumentalne. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Granie Na Żywo.

Grabek sam siebie nazywa „władcą absolutnym” własnej muzyki. Jest indywidualistą, multiinstrumentalistą. Mógłby być samowystarczalny, ale nie stroni od muzycznego towarzystwa. Tworzy na pograniczu nurtów, balansuje brzmienia, zaciera i nakłada warstwy. Tony wydobywające się z syntezatora zestawia z naturalnością żywych instrumentów. Jego muzyka niepokoi i drąży. Zachwyca dramaturgią i złożonością kompozycji, które w zadziwiający sposób przynoszą efekt w postaci klarownego przekazu.

W kwietniu 2011, nakładem agencji fonograficznej Polskiego Radia, ukazał się pierwszy longplay artysty pod tytułem „8”. Radiowa Trójka nazwała płytę „jednym z najciekawszych polskich debiutów ostatnich lat”. Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Muzyka Elektroniczna oraz nagrodę Best Recording 2011 magazynu High Fidelity.

Tworząc swoją drugą płytę Grabek założył sobie jedno: ma być krótko, zwięźle i dosadnie. „Duality“ zaskakuje stylistyczną różnorodnością, nowatorskim podejściem do kompozycji, skomplikowaną rytmiką i nieszablonowymi harmoniami. Całość owocuje świetnymi, wpadającymi w ucho melodiami. Muzycznie, „duality“ to płyta na pograniczu nurtów, w której elektroniczne dźwięki zestawione są z naturalnością żywych instrumentów.

To płyta o wielu muzycznych twarzach – słychać w niej odniesienia do dokonań Bauhaus, Daft Punk, Junior Boys czy niemieckiego techno lat 1980 i 90tych. W nagraniach udział wzięli wspaniali muzyczni goście – Maja Koman, która użyczyła swojego przepięknego głosu w utworach „Open Your Eyes“ i „Sea Twelve“ oraz Michał Kowalonek, którego akustyczną gitarę słychać w utworze „And We Fall“.

W warstwie tekstowej płyta Grabka to swoisty album konceptualny. To historia miłości mężczyzny do kobiety, która z czasem okazuje się być jedynie wytworem jego wyobraźni – to historia choroby psychicznej, nieszczęśliwej miłości, ale też opowieść o odrębności i niezależności umysłu i ciała.

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl .

Bilety do nabycia w sieciach Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ) oraz eBilet ( http://www.ebilet.pl ).

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej.

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe Kraków sponsoruje Żywiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.