Facebook Google+ Twitter

Granowo. Fotorelacja z dożynek powiatowych 2012

Dla ludzi wsi okres żniw to czas wytężonej pracy, najofiarniejszego wysiłku, żeby zebrać to, co ziemia zrodziła. Na zakończenie żniw, na wsiach odbywają się dożynki. Gospodynie wyplatają wieńce z: owsa, żyta, jęczmienia, pszenicy i darów ziemi. W Granowie (powiat Grodzisk Wielkopolski) 19 sierpnia 2012 r., odbyły się dożynki powiatowe.

1 z 25 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dożynki 2012 w powiecie Grodzisk Wielkopolski. Powiat stanowią gminy: Grodzisk Wielkopolski, Granowo, Rakoniewice, Kamieniec i Wielichowo.Fot. Dorota Michalczak
Dożynki 2012 w powiecie Grodzisk Wielkopolski. Powiat stanowią gminy: Grodzisk Wielkopolski, Granowo, Rakoniewice, Kamieniec i Wielichowo.
Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

SUPER Dożynki to jest to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna, barwna tradycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło jak ludzie się cieszą i szanują to co zebrali ciężką pracą :-) Ciekawa fotorelacja :-) 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorotko, fajna relacja zdjęciowa z dożynek. Na 5+
Ja na prawdziwych dożynkach jeszcze nie bylem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gość Dzisiaj 16:11
Gościu - też chciała bym poznać opinie innych.
Warto podyskutować i wymienić się spostrzeżeniami, pozwoli to na zorientowanie się , jak to bywa gdzie indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MARAS1 Dzisiaj 11:05
Lubię rodzynki w czekoladzie.
Szkoda ze tradycja zanika, idziemy na łatwiznę.
Może znajda się młodzi co będą wracali do tradycji sprzed lat, bo warto to pielęgnować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 21.08.2012 16:11

Podzielam uwagi komentatora MARASA1- sztuczne kwiaty w wieńcach dożynkowych to chyba pomyłka, przyznam widziałam ostatnio dużo takich imprez i nie spotkałam się aby we wieńcach były inne produkty jak tylko te , które wyrosły na naszych polach , ogrodach, lasach .Bardzo przykre ,że na polskiej wsi , nie znajdzie się taka ilość kwiatów w ogródkach aby przyozdobić nim wieniec .Należy tolerować palmy wielkanocne z kwiatami robionymi z bibuły , bo taka jest tradycja , a tutaj nie widzę usprawiedliwienia nawet dla kwiatów z bibuły w wieńcu dożynkowym. Napisał Pan słusznie ,zanika polska tradycja , nie ma następców naszych mam, babć , które tej tradycji bardzo pilnowały i przestrzegały. Są jeszcze pokazy , warsztaty ginących zawodów i obrzędów ludowych, ale to wszystko kropla w morzu potrzeb . No i potem takie cudeńka na święcie plonów nam się pokazują.Nie można tłumaczyć ,że ścięte kwiaty zwiędną , maja prawo zwiędnąć., ale ich uroda w kłosach zbóż nie zwiędnie. Pani Dorota mimowolnie wywołała chyba dość ciekawy temat . Co inni na to powiedzą , kogo rażą sztuczne kwiaty w wieńcach dożynkowych , a komu to obojętne ...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
  • MARAS1
  • 21.08.2012 11:05

NIE LUBI MNIE PANI , TO WIDAĆ , PRZECIEŻ JA NIE DO PANI MAM PRETENSJE , PANI TYLKO PSTRYKNĘŁA PARĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY , JA CHCĘ POKAZAĆ JAK ZANIKA W POLSCE TRADYCJA , JAK BYLE CO WYPIERA PRAWDZIWE PIĘKNO, A ZNA PANI PRZYSŁOWIE O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE .TUTAJ NIE O GUST CHODZI ALE O WYCZUCIE CZASU MIEJSCA I OKOLICZNOŚCI W KTÓRYCH DZIAŁAMY. PANI NIE MUSI MI SIĘ TŁUMACZYĆ , JA TEŻ W WARSZAWIE NIE BYŁEM ALE MAM ZDJĘCIA TAMTYCH WIEŃCÓW . TO CHYBA WSZYSTKO W TYM TEMACIE , NAJWAŻNIEJSZE JEDNAK ,ZE MINISTER NAJPRAWDZIWSZY .KŁANIAM SIĘ I ŻYCZĘ POWODZENIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MARAS1 Dzisiaj 09:54
Maras1, nie ma wątpliwości co do terminu dożynek.
Na dożynkach centralnych w Warszawie nigdy nie byłam.... Lecz ????
Znasz powiedzenie - z biegiem czasu gust się zmienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
  • MARAS1
  • 21.08.2012 09:54

JAK SOBIE PRZYPOMINAM TO DOŻYNKI ZAWSZE ODBYWAŁY SIĘ LATEM I TEŻ BYŁO GORĄCO I BYŁY WIEŃCE ,DUŻO WIEŃCÓW, Z KWIATAMI ŻYWYMI I TE KWIATY TEŻ WIĘDŁY I NAWET NA CENTRALNYCH DOŻYNKACH W WARSZAWIE KWIATY WIĘDŁY W WIEŃCACH. TE KWIATY SĄ CZĘŚCIĄ TEŻ TEGO CO ZRODZIŁA ZIEMIA . W BABCINYCH WIEŃCACH BYŁY WPLECIONE JESZCZE INNE PŁODY ZIEMI , WARZYWA ,OWOCE , ZIOŁA. TERAZ , WIDAĆ ,ŻE WAŻNE ABY SIĘ "ŚWIECIŁO" BO WAŻNE PERSONA PRZYJECHAŁY.CZY ZASTANAWIAŁA SIĘ PANI KTO DŁUŻEJ BĘDZIE PRAWDZIWSZY MINISTER CZY PLONY UTRUDZONYCH ROLNIKÓW? POZDRAWIAM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.