Facebook Google+ Twitter

Graś o Katyniu: Zaproszenie to inicjatywa obu szefów rządów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-03 19:45

Szefowie rządów Polski i Rosji wezmą w Katyniu udział w uroczystościach 70 rocznicy mordu na polskich oficerach. Rzecznik rządu podkreślił, że polska dyplomacja nie zabiegała o zaproszenie polskiego premiera na obchody rocznicy katyńskiej. Była to inicjatywa obu szefów rządów.

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że premier Putin podkreślił w rozmowie telefonicznej z premierem Tuskiem, iż ma świadomość tego, jak ważne miejsce zajmuje Katyń w pamięci Polaków. - Uważam, że nasz wspólny udział w tych uroczystościach miałby bardzo ważny wymiar symboliczny - powiedział Putin dodając, że obchodom trzeba nadać charakter moralno-etyczny.

Premier Tusk powiedział ze swej strony, że wspólne obchody rocznicy Katynia będą bardzo ważnym krokiem na drodze poprawy stosunków polsko-rosyjskich. Dodał, że zostanie to docenione przez Polaków.

Rzecznik rządu podkreślił, że polska dyplomacja nie zabiegała o zaproszenie polskiego premiera na obchody rocznicy katyńskiej. Była to inicjatywa obu szefów rządów.

Paweł Graś powiedział, że Tusk i Putin rozmawiali też o wzajemnych stosunkach gospodarczych. Premier Rosji wyraził nadzieję, że negocjacje o kontrakcie na dostawy gazu ziemnego do Polski zostaną wkrótce zamknięte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.