Facebook Google+ Twitter

Graś: Pogłoski o Klichu i Sikorskim to typowe political fiction

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-02 18:18

Rzecznik rządu zapewnia, że obecny szef resortu obrony narodowej nie będzie kandydował na urząd prezydenta Krakowa. Tymczasem coraz częściej pojawiają się w mediach informacje, jakoby Bogdan Klich miał porzucić ministerstwo, a jego miejsce wówczas zająłby Radosław Sikorski.

Rzecznik rządu Paweł Graś przekonuje, że na razie nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Zapewnia jedynie, że pogłoski dotyczące Bogdana Klicha i Radosława Sikorskiego można określić jako typowe political fiction i absolutne plotki.

Na pytanie czy szefowi polskiej dyplomacji bliżej w takim razie do Pałacu Prezydenckiego rzecznik rządu odpowiada, że sam Sikorski chce być szefem MSZ tak długo, jak długo chce tego Donald Tusk. Dodaje, że Sikorski jest świetnie kieruje naszą dyplomacja, dlatego nie ma powodów, by dokonywać jakichkolwiek roszad na tym stanowisku.

Radosław Sikorski i marszałek Sejmu Bronisław Komorowski są - według Grzegorza Schetyny - najlepszymi kandydatami w wyborach prezydenckich. W przyszłym tygodniu zbierze się zarząd partii, który zdecyduje o tym w jaki sposób Platforma wyłoni nazwiska kandydatów. Na ostateczną decyzję będzie trzeba poczekać jednak do połowy maja.


Jabłoński: Premier dokonuje zbyt wiele rewolucji jednocześnie


Wszystko wskazuje na to, że Radosław Sikorski zastąpi Bogdana Klicha na stanowisku szefa resortu obrony, a Klich spróbuje swoich sił w wyborach samorządowych w Krakowie. Choć premier oficjalnie temu zaprzecza, według informacji, zmiany te są prawdopodobne.

Ekspert do spraw wizerunku doktor Wojciech Jabłoński z Uniwersytetu Warszawskiego jest zaskoczony, że premier na zmiany decyduje się tak późno. Jak mówi, dokonuje zbyt wiele rewolucji jednocześnie.

Jeśli Radosław Sikorski zostanie przesunięty do MON-u, kandydatem Platformy w wyborach prezydenckich będzie Bronisław Komorowski. W opinii Wojciecha Jabłońskiego, to by oznaczało, że cała rozmowa o prawyborach w Platformie jest zasłoną dymną i że kandydat jest już w zasadzie namaszczony.

Ekspert nie sądzi, by przesunięcie Radosława Sikorskiego do resortu obrony oznaczało spacyfikowanie ambicji politycznych szefa dyplomacji. Politolog przypomniał, że minister często powtarzał, że kocha wojsko i w MON-ie swoją pozycję mógłby teoretycznie wzmocnić.

W opinii politologa, Donald Tusk chce odnieść sukces na wszystkich polach, i w wyborach prezydenckich, i samorządowych i parlamentarnych. Problem w tym, że zmiany, na które się decyduje są chaotyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.