Facebook Google+ Twitter

Graś: Premier chce wspólnej strategii UE w walce kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 16:27

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli premier Donald Tusk będzie namawiał inne kraje członkowskie do przyjęcia wspólnej strategii działań w związku kryzysem gospodarczym. Zapewnił, że Polska ma pakiet konkretnych rozwiązań.

Podkreślił, że Polska jedzie na szczyt "z polityką ofensywną, a nie defensywną". To jest czas na okazanie soldarności w kwestii energetycznej oraz w sprawie kryzysu - zaznaczył Paweł Graś.

Premier do Brukseli leci sam. Tym razem "wojna o krzesła" toczyła się nie między prezydentem i premierem, lecz na linii Warszawa - Praga. Czesi, którzy kierują w tym półroczu pracami Unii, przeznaczyli dla każdej delegacji tylko jedno miejsce.

Donald Tusk na początku tygodnia zapewniał, że staramy się o drugie krzesło. W środę Donald Tusk i Lech Kaczyński porozumieli się jednak, że do Brukseli pojedzie szef rządu. Michał Kamiński tłumaczył później, że dyskusja dotyczy spraw finansowych, a za finanse odpowiada rząd.

Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz wyraził nadzieję, że unijni przywódcy wypracują na szczycie jeden plan ratunkowy dla wszystkich krajów Wspólnoty. Minister Dowgielewicz podkreślił, że Polska sprzeciwia się protekcjonizmowi i planom burzenia wspólnego rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.