Facebook Google+ Twitter

Grasz w Fooursquare? Uważaj, możesz stać się ofiarą złodziei

Strona internetowa pleaserobme.com ("okradnij mnie, proszę") ujawniła adresy domów opuszczonych czasowo przez mieszkańców. Dane zebrano na podstawie informacji ze strony Foursqare. Twórcy pleaserobme.com chcą w ten sposób zwrócić uwagę internautów na niebezpieczeństwo na jakie się narażają przekazując w sieci osobiste informacje na swój temat.

 / Fot. screen / Fot. screenTwórcy serwisu podkreślają, że ich strona nie jest narzędziem wspomagającym przestępców, ale sposobem na zwrócenie uwagi, że użytkownicy portali społecznościowych podają w nich za wiele prywatnych danych.


W internecie swoje dane zostawiają m.in. uczestnicy gry Foursquare. Piszą oni choćby o swoich mieszkaniach, o tym kiedy z nich wychodzą i kiedy planują wrócić. Te informacje skłoniły autorów strony pleaserobme.com do działania. "Zaczęło się od tego, gdy z kolegą przeglądałem informacje na Twitterze i widziałem jak pojawia się coraz więcej i więcej postów ze strony Foursquare" przywołuje BBC wypowiedź jednego z autorów serwisu. "Wzywamy użytkowników Twittera, Facebooka i innych portali społecznościowych, żeby myśleli zanim udostępnią prywatne informacje w sieci" - mówią autorzy serwisu.

Źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.