Facebook Google+ Twitter

Gratka dla czytelników książek

Od 15 do 18 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, pod patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, odbywają się 53. Międzynarodowe Targi Książki.

Recepcja 53. Międzynarodowych Targów Książki / Fot. Mateusz Ciećwierski14 maja o godz. 19 w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczął się uroczysty wieczór inaugurujący 53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Na początku oddano cześć zmarłej w poniedziałek Irenie Sendlerowej.Gościem specjalnym targów jest państwo Izrael, dlatego rozpoczynający wieczór, uświetnił swym występem, Hora Jeruzalem, który zaprezentował połączenie tańca nowoczesnego z elementami tradycyjnymi. Dziś, w piątek, o godz. 15 uroczysta inauguracja targów w której udział wezmą ambasador państwa Izrael David Abraham Akiva Peleg oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Czwartek był dniem, jak to określono, dla profesjonalistów. Poznaliśmy nominowanych do trzeciej edycji Nagrody Literackiej Gdynia, a także poznaliśmy pretendentów do Literackiej Nagrody Nike. Jednym z największych wydarzeń dnia było spotkanie ze światowej sławy architektem Danielem Libeskindem, autorem projektu budynku Złota 44 oraz pomnika World Trade Center. - Było bardzo ciekawie. Wzbudził wiele emocji - wspomina konferencję Libeskinda, pani Barbara, emerytka z Warszawy.

Piątek, 16 maja, jest dniem otwartym. Każdy kto chce odwiedzić Międzynarodowe Targi Książki, musi kupić bilet (ulgowy - 2 zł, normalny - 5 zł, karta wstępu - 9 zł). W tym roku czeka na nas ponad 600 wystawców z 30 krajów. Jedni wystawcy proponują spotkania z autorami książek, inni znów postawili na nowości i przez ostatnie tygodnie drukowali nowe pozycje. Wszyscy czekają na czytelników, a ci nie zawiedli, bo Pałac Kultury i Nauki "nawiedziło" dziś wiele osób. Ludzie w najróżniejszym wieku odwiedzali stoiska, gdzie mogli kupić książkę ulubionego autora. Czasem z autografem bo podczas MTK odbywa się wiele spotkań z autorami czy promocji nowych książek.

Tłum przemierzający targi / Fot. Mateusz Ciećwierski- Świetnie, znalazłem podręcznik do historii starożytnej, który polecił nam wykładowca na uczelni. Normalnie jest praktycznie niedostępny - opowiada serwisowi Wiadomości24.pl Jakub, student I roku filozofii UW.

Sam skusiłem się na "Skazani na ciszę" Davida Lodga.
Oglądaj też fotorelację z targów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.