Facebook Google+ Twitter

Gratka dla ekologów

Współautorzy: Barbara Podgórska

Trzy cenne publikacje wydało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Stowarzyszenie jest doskonale znane wszystkim organizacjom i osobom prywatnym, które chcą coś robić i robią wiele dobrego dla przyrody w Polsce. Właśnie w ramach własnej działalności wydawniczej, wypuściło trzy bardzo przydatne publikacje.

Pierwsza, to informator ”Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000”. Druga, autorstwa zespołu: Adam Juchnik, Paulina Kupczyk, Małgorzata Górska i Marcin Pchatek to: „Interwencje ekologiczne w obronie ostoi Natura 2000. Praktyczny poradnik”, a trzecia, również opracowana przez zespół w składzie: Zdzisław Brodecki, Tomasz Koncewicz, Paulina Kupczyk i Marcin Pchatek nosi tytuł "Ochrona przyrody przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Komentarz”.

Wszystkie wymienione pozycje warte przynajmniej przewertowania, a potem użycia w praktyce, kiedy zaistnieje potrzeba.
 / Fot. Adam K. Podgorski / Fot. Skan: Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgorski


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie widzę wiele cennego w Naturze 2000. Ten pakiet uchwalony na poziomie budzącym lek w każdym europejskim kraju ma być przedmiotem dumy? Nonsensy: np.: nie można zalesiać gruntów ale można swobodnie przeznaczać tysiące hektarów na plantacje orzecha włoskiego; działacz PO Trzeciak robi nielichą kasę, może nie tylko w swoim imieniu? A Polska wciąż ma lesistość poniżej średniej europejskiej! Brrr
Wydaje mi się, że najbardziej korzystają z Natury 2000 (prócz ww Trzeciaka) autorzy tego typu opracowań, a także wszyscy którzy, robią podobne prace dla poszczególnych obszarów lub podjęli się intratnego monitoringu. Kasa jest z naszych podatków a ograniczenia cywilizacyjne ograniczają ich wpływ do tak niby potrzebującego budżetu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.