Facebook Google+ Twitter

Gratka dla fanów muzyki Chopina - dwie ciekawe publikacje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-19 08:58

Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zostały wydane dwie publikacje poświęcone jego sylwetce: album "Chopin" autorstwa prof. Mieczysława Tomaszewskiego oraz przewodnik "Śladami Chopina".

 / Fot. BOSZAlbum "Chopin" docenią na pewno miłośnicy fenomenalnego talentu Fryderyka Chopina, ale także Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o jego biografii i o czasach, w których przyszło mu żyć.

Autorem koncepcji albumu oraz tekstu jest prof. Mieczysław Tomaszewski, wybitny znawca chopinolog, a projektu graficznego prof. Władysław Pluta. Album powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i Polskim Wydawnictwem Muzycznym.

Uzupełnieniem tekstu jest bogaty materiał ilustracyjny, obejmujący zarówno reprodukcje i zdjęcia archiwalne, jak też fotografie współczesne, ukazujące miejsca związane z życiem Chopina. Zdjęcia współczesne, przygotowane są przez profesjonalnych fotografików, natomiast reprodukcje dzieł archiwalnych pochodzą z Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Czartoryskich, Biblioteki Narodowej, Biblioteki Jagiellońskiej oraz Bridgeman Art Library w Londynie.
 / Fot. BOSZ
Przewodnik "Śladami Chopina" prowadzi czytelnika śladami Fryderyka Chopina po Polsce - od Warszawy i Żelazowej Woli, przez dwory Mazowsza i Ziemi Chełmińskiej, na Śląsk, do Wielkopolski, aż po Kraków. Interesujące syntetyczne opisy miejsc związanych z genialnym kompozytorem, bogaty materiał ilustracyjny, mapki i plany.

Wydawnictwo BOSZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.