Facebook Google+ Twitter

Gratka dla miłośników militariów

5 września na terenie warszawskiego Fortu Włochy w godzinach od 10 do 18 odbędzie się I Zlot Pojazdów Militarnych organizowany przez Fundację Ochrony Zabytków Techniki Wojskowej.

 / Fot. Grzegorz Michałowski PAPJest to pierwsza impreza tego typu organizowana przez fundację. Jak podkreślają organizatorzy początki bywają trudne, ale spodziewają się sporego zainteresowania. Do dyspozycji zwiedzających będą pojazdy, głównie z lat 60. i 80. w tym m.in. samochodowy sprzęt kołowy czy motocykle wojskowe. Nie wykluczone, że zobaczymy tam półgąsienicowe transportery.

Jak podkreśla prezes zarządu fundacji Wojciech Ochman impreza kierowana jest do ludzi ze środowiska, jak i do miłośników-amatorów i wszystkich, którzy na własne oczy zobaczyć chcą oryginalny sprzęt wojskowy. – Ludzie młodzi często nie wiedzą kim był Piłsudski czy Sikorski, dlatego informacje o zlocie rozwieszone zostaną w wielu warszawskich szkołach. Celem naszej fundacji jest szerzenie wiedzy historycznej, chcemy wyjść do środowiska propagując idee sprzętu wojskowego .

Na zwiedzających, oprócz pojazdów militarnych czekać będą typowo żołnierskie atrakcje- obowiązkowo grochówka i wspólne ognisko oraz pokazy wojskowego umundurowania. Podobne imprezy m.in. w Bielsku czy Bornem Sulinowie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Jak podkreśla Ochman, Warszawa również mogłaby być organizatorem zlotu na taką skalę, odpowiedni teren znajduje się chociażby na poligonie wojskowym w Sulejówku. – Marzy nam się coś na kształt „Góraszki”- dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.