Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3626 miejsce

Grażyna Brodzińska: "Mój zawód jest moją pasją, kocham go!"

Z zapisu mojej rozmowy z Grażyną Brodzińską - Pierwszą Damą Polskiej Operetki dowiecie się m.in. co artystka zabiera na wakacje, czy jest zakupoholiczką, czym jest sława i sukces oraz czego ponownie nie popełniłaby w swoim życiu.

Grażyna Brodzińska / Fot. archiwum artystyNa rozmowę z największą damą polskiej sceny operetkowej i musicalowej umówiliśmy się w Grand Hotelu - najsłynniejszym hotelu w Łodzi. Powitała mnie elegancka, uśmiechnięta, posiadająca niesamowity wdzięk i urok osobisty Grażyna Brodzińska.

Adam Sęczkowski: Może nie będę oryginalny, ale zacznę od stwierdzenia, że talent ma Pani w genach. Jest Pani córką śpiewaczki, tancerki i aktorki Ireny Brodzińskiej i tenora, reżysera, założyciela teatrów muzycznych w Lublinie i Szczecinie Edmunda Waydy. Mama marzyła, żeby mała Grażynka kontynuowała jej artystyczną drogę, ale tata początkowo był temu przeciwny.

Grażyna Brodzińska: Tak to prawda. Tata wiedział jaki to jest, wbrew pozorom, ciężki zawód. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, bo to tylko z pozoru tak pięknie wygląda: wszyscy ładnie śpiewają, tańczą, są dobrze ubrani. Tata jako trzeźwo myślący mężczyzna chciał mnie trochę chronić. Ja jednak cieszę się, że wybrałam zawód, który jest moją pasją, kocham go! A marzenie Mamy się spełniło.

Czy poza profesją rodziców, jako dziecko, miała Pani jakieś inne artystyczne ideały?

- Przyznam, że myślałam o zawodzie tancerki, chodziłam do szkoły baletowej, bardzo pociągał mnie taniec. Może tu Pana zaskoczę, ale myślałam również o zawodzie dziennikarki, ponieważ kiedyś wygrałam radiowy konkurs na opowiadanie i wydawało mi się, że może pójdę tą drogą, ale te zapędy mi przeszły i skoncentrowałam się na śpiewaniu.
Wywiad z Grażyną Brodzińską w Grand Hotelu w Łodzi / Fot. archiwum prywatne
Przyznam, że słuchając Pani głosu i sposobu wypowiedzi jestem pewien, że dziennikarką również byłaby Pani znakomitą.

- Myśli Pan? (śmiech) Dziękuję bardzo.


Jaki był Pani dom? Z tradycjami, w którym dba się o wartości narodowe, patriotyczne? Jakie wartości międzyludzkie wpajali Pani rodzice? Jakim była pani dzieckiem?

- Zaczynając od ostatniego pytania to na pewno byłam dzieckiem teatralnym, ponieważ już właściwie śpiewałam pod sercem mamy; z mamą w duecie i z tatą w tercecie. Jako mała dziewczynka przesiadywałam za kulisami, w garderobach, a na widowni podczas prób i przedstawień. Rodzice wpajali mi takie cechy jak lojalność, prawość i staranie się, abym patrząc w lustro mogła zawsze ujrzeć uczciwego, dobrego człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Profesjonalizm w każdym calu. Z przyjemnością poświęciliśmy z żoną czas aby przeczytać ten wywiad. Gratulując Adamie dodam, że zazdroszczę obcowania z tak kulturalną kobietą. Pani Brodzińska jest cudowna, klasa sama w sobie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała kobieta, znakomita artystka, zachwycam się jej głosem i aparycją!
Świetny wywiad - gratulacje Adamie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo udany, ciekawy wywiad z czarującą artystką .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle doskonały wywiad .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomita rozmowa. Uwielbiam Grażynę Brodzińską, a dzięki Panu Adamowi dowiedziałem się wielu interesujących informacji na temat mojej idolki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie brak mi słów. Profesjonalnie przeprowadzony wywiad z prawdziwą Gwiazdą polskiej sceny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad - pełna profeska. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze profesjonalnie. Świetne pytania. A pani Grażyna to ciekawy człowiek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.