Facebook Google+ Twitter

Grażyna Piotrowska-Oliwa nowym prezesem PGNiG

Już od 19 marca to ona pokieruje Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. To oficjalna decyzja rady nadzorczej spółki.

Gwoli przypomnienia, przyszła pani prezes PGNiG jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie, INSEAD Executive MBA. Dodatkowo Piotrowska-Oliwa odbyła szkolenie z planowania strategicznego (Queens University, Kanada), jak i ukończyła kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, kurs dla doradców inwestycyjnych (Centrum Prywatyzacji), kursy makroekonomiczne i finansowe (London School of Economics. Śmiało można o niej powiedzieć - kobieta sukcesu.

Jak podaje TVN24, Piotrowska-Oliwa w latach 1997-2001 była naczelnikiem wydziału funduszy kapitałowych i naczelnikiem wydziału spółek strategicznych oraz instytucji finansowych w ministerstwie skarbu państwa. Pracowała również w Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor departamentu współpracy z regulatorem, dyrektor wykonawczy ds. strategii, rozwoju i oferty hurtowej. Piotrowska-Oliwa zdobyła również cenne doświadczenie jako prezes zarządu PTK Centertel.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

oli
  • oli
  • 18.03.2012 05:00

Jak miło czyta się dzisiejsze tygodniki: przyjaciółka ministra Budzanowskiego i jego żony, sąsiadka Sikorskiego, Boniego, i jeszcze tam kogoś. Perfekcjonistka w wyborze sukienek po 2500 euro. Jednym słowem wystarczające kwalifikacje do objęcia prezesury PGNiG

Komentarz został ukrytyrozwiń
becia
  • becia
  • 08.03.2012 07:57

teraz to my nafciarze popłyniemy śpiewająco :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
bronek
  • bronek
  • 07.03.2012 20:49

Będzie fajowo jak będzie brakowało gazu pani Prezes zagra man na fortepianio coś skocznego społezeństwo się rozgrzeje i będzioe gucio. Gdzie ci fachowcy których Pan Tusk miał dwie ławki w rezerwie ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.